Güncel

Başkan Şenlikoğlu’nun Öğretmenler Günü Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj
yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu’nun Öğretmenler Günü Mesajı

Şenlikoğlu mesajında, gelecek nesillerin yetişmesindeki en önemli rolü öğretmenlerin üstlendiğini vurgulayarak: “Belediye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim için desteklerimiz artarak sürecektir.” dedi.

Çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanmasında öğretmenlerin kutsal bir görev icra ettiklerini belirten Başkan Şenlikoğlu: “Ülkemizin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacak gençlerimizin başarılarında en büyük pay kuşkusuz öğretmenlerimize aittir. Öğretmenler sadece bilginin öğretilmesi için değil, aynı zamanda istediğimiz davranışların çocukta kalıcı olmasını sağlamak içinde emek harcar. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de yurdun en ücra köşelerinde fedakârca çalışmakta, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba göstermektedirler. Öğretmen; öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir. Öğretmensiz bir toplum fikren, ruhen, ahlaken ve vicdanen fakir düşüp geride kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan öğretmenlerimize ise sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Şenlikoğlu’ndan Öğretmenlere Mektup

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler için bir mektup kaleme aldı. Başkan Şenlikoğlu’nun mektubu, şehir genelinde bulunan 56 okulda görev yapan 2090 öğretmene ulaştırılırken, mektup nedeniyle öğretmen ve idareciler kendilerini unutmayan Şenlikoğlu’na teşekkürlerini iletti. Anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler ve özel eğitim kurumlarına gönderilen mektupta Başkan Şenlikoğlu şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Öğretmenim,

Güzel Giresun’umuza en güzel hizmeti vermek için çaba gösterirken, hizmetlerimizin odağına eğitimi aldığımızı söylemek isterim. Belediyemiz yerel yönetim anlayışında, eğitim çok özel bir noktadadır ve her koşulda öğretmenlerimize katkıda bulunmayı kendisine görev edinmiştir. Ülkemizin yarınlardaki bireylerini yetiştiren ve geleceğimizi bugünden hazırlayan sizler, her türlü takdirin ötesinde bir değere sahipsiniz.

Öğretmenlik mesleğinin hayatımız için ifade ettiği anlamı bir güne ya da bir haftalık kutlamaya sığdırmak zordur.

Bu anlamlı günde, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm eğitimcilerimizi rahmetle anıyor, eğitim camiamızdan emekli olan kıymetli öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL