Güncel

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, mahallelerde yürütülen çalışmalarla ilgili istişarede bulundu.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Toplantıya, Belediye Başkan Vekilleri Hasan Yılmaz ve Salih Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Osman Öden ve Abdurrahman Demirel ile Birim Müdürleri de katıldı.
Muhtarlarla sürekli diyalog halinde olduklarını anlatan Başkan Aytekin Şenlikoğlu: “Yaşadığımız uzun pandemi sürecine rağmen 28 mahallemizin tamamına hizmet etmeyi sürdürdük. Hep birlikte muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla, personellerimizle Giresun halkına hizmet etmek için elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyuyoruz. Projelerimiz devam ediyor. Hizmete girenler, devam edenler var. Bunun yanında mahallelerimize hizmetlerimiz de sürüyor. Bu hizmetlerimizi varsa eksikliklerimizi istişare etmek için buradayız. Hem vatandaşlarımıza hem de size kapımız daima açık. Bu toplantılarla sizlerle daha iyi iletişim kurup, devamlı dirsek temasında bulunarak hizmet anlayışımızı kimseyi kimseden ayırmadan yapıyoruz. 7 gün 24 saat halkımızın emrindeyiz. Göstermiş olduğunuz ilgi alaka teveccühten ve birliktelikten dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından muhtarlar tek tek söz aldı. İlgili birim müdürleri muhtarların taleplerini not alırken, Başkan Şenlikoğlu sorunların zaman geçirmeden giderilmesi ve yerinde görülmesi talimatı verdi.
“HAZİRAN’A KADAR HAVUZ SİSTEMİNE GEÇMEK İSTİYORUZ”
Diğer yandan, Başkan Aytekin Şenlikoğlu, muhtarlardan gelen dolmuş şikayetleri üzerine konuşarak, “Şehrimizde 7 adet dolmuş kooperatifi var. Havuz sistemine geçmeyen ve hizmet kalitesi düşük olarak dolmuş sistemini sürdüren 7 ilden biriyiz. Diğer 74 il havuz sistemini uyguluyor. Bizde havuz sistemine geçmek için bir şirketle anlaştık ve çalışmaları sürüyor. Haziran ayına kadar bu sisteme geçmek İSTİYOR. Böylece hem daha adaletli, daha konforlu bir sistem olacak, hem de şikayetlere neden olan ulaşım ve ücret sorunları tamamen ortadan kalkacak. Ayrıca araç sayısı da düşecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL