Güncel Yerel

Başkan Şenlikoğlu; “İkametgahınla Birlikte Giresun’da Yaşa!”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehirde yaşayan ancak ikametgah adresleri farklı yerlerde bulunan vatandaşlara çağrıda bulundu.

Başkan Şenlikoğlu; “İkametgahınla Birlikte Giresun’da Yaşa!”

Başkan Şenlikoğlu, ikametgah aldırma işleminin 31 Aralık itibariyle sona ereceğini ve yıl sonunda adrese dayalı nüfus kayıt sistemi kapsamında 2022 yılı nüfus sayımının açıklanacağını anımsattı.

Merkezi bütçeden belediyelere nüfus oranlarına göre mali kaynak aktarıldığının altını çizen Şenlikoğlu, farklı nedenlerden dolayı ikametgâhları köylerde veya başka yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşların yaşadıkları yerlere adres kayıtlarını almaları gerektiğini hatırlattı.

Başkan Aytekin Şenlikoğlu, öğrencilere de aynı çağrıyı yaparak: “Giresun Üniversitesi’ndeki öğrencilerimizin ikametgahlarını Giresun’a aldırmaları durumunda; üniversiteli öğrencilere yönelik yaptığımız hizmetlerin niteliği de artacaktır.” dedi.

Şenlikoğlu şunları kaydetti: “Bilindiği üzere belediyemizin en büyük gelir kaynağı İller Bankası’ndan aldığı paydır. Bu da şehrimizde resmi olarak ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmektedir. Belediyemizin İller Bankası’ndan alacak olduğu payın artması, hizmet kalitemizin artması anlamına gelmektedir. Şehrimizi sizlerin gösterdiği katkılarla daha da modernleştireceğiz. Vatandaşlarımızın ikametgahlarını şehir merkezine aldırmaları şehrimiz için büyük önem taşıyor. Alınan her ikametgah; şehrimizin gelişimi ve vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin artışına katkı sağlayacaktır. Bu konuda Giresun’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğine inanıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL