Güncel

Başkan Şenlikoğlu: “Engelli Vatandaşlarımız İçin Çalışıyoruz”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu: “Engelli Vatandaşlarımız İçin Çalışıyoruz”

Şenlikoğlu mesajında : “Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekilde hizmet almalarını sağlamayı, becerilerini geliştirmeyi, sosyal hayata uyumlarına ilişkin hizmetleri yapmayı ve istihdamlarına katkıda bulunmayı öncelikli görevlerimizden biri olarak görüyoruz.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu engelli vatandaşlarımız için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini bildirerek:

“Aksu Mahallesi’nde Engelsiz Yaşam Merkezimizin yapımı devam ediyor, Ocak ayı itibariyle hizmete açacağız. Belediyemizde hayata geçirdiğimiz Engelli Birimi ve Erişilebilirlik Komisyonu engellilerimiz için çeşitli çalışmalar yapıyor. Engelli hemşehrilerimize ulaşım desteği sağlıyoruz. 19 Eylül Spor Salonu yanında bulunan üst geçide engelli bireylerimiz, yaşlılarımız ve çocuklu ailelerimiz için asansör yapıyoruz, bu proje tamamlanmak üzere. Belediyemiz öncülüğünde işitme engelli ressam Ayhan Akın’ın ilk kişisel karakalem sergisi Atapark’ta 3-4 Aralık tarihlerinde açık kalacak.” açıklamasında bulundu.

Şenlikoğlu, mesajına şöyle devam etti: “Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürdürmeleri herkesin olduğu gibi onların da öncelikli haklarıdır. Ancak böyle bir durum toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin aslında yapabileceği birçok şey vardır. Bu durumdaki vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu anlamda bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları da en aza indirmektir.

Engelli vatandaşlarımızın başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar, toplumsal ilgi ve duyarlılığımız ile hız kazanmaktadır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan hareket etmemiz gerektiğini hatırlatıyor, özel kardeşlerimizin gününü kutluyor, fedakâr aileleriyle birlikte selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL