Anma Yerel

Başkan Şenlikoğlu Balıkçılara Bereketli Bir Sezon Diledi

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, av yasağının kalkmasıyla birlikte, dört buçuk ay sonra yeniden denize açılan balıkçı esnafına kazasız, belasız ve bereketli bir sezon geçirmelerini diledi.

Başkan Şenlikoğlu Balıkçılara Bereketli Bir Sezon Diledi

1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla balıkçıların, ‘Vira Bismillah’ dediğini belirten Şenlikoğlu, “Balıkçılarımızın bol bereketli bir sezon yaşamalarını, bereketli bir av sezonu geçirmelerini diliyorum. Şehrimizin fındıktan sonraki en önemli değerlerinden biri olan balıkçılık, en zor ve en meşakkatli mesleklerden bir tanesidir. Av yasağı süresi boyunca bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan balıkçılarımızın sabırla beklediği av sezonunu açtı. Yaklaşık yedi ay sürecek olan av sezonunun ilk gününde denize açılan balıkçılarımıza kazasız, belasız bir sezon geçirmelerini diliyorum. Hem balıkçılarımız, hem de vatandaşlarımız açısından bereketli bir sezon olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Aralık 2021’de başlanan Türkiye’nin en büyük Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi Projesi planlanan şekilde ilerlediğinin de altını çizen Başkan Şenlikoğlu, “Hem Giresun’a hem de bölgeye itibar kazandıracak önemli bir proje. Bu proje ile birlikte, Giresun’umuzu bölgesel kalkınmada öncü bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile birlikte şehrimize kazandırdığımız projenin yapımı 2025 yılında tamamlanmış olacak ve faaliyete geçtiğinde balıkçılarımız, ilimiz ve bölgemiz çok güzel bir eser kazanmış olacak.” diye konuştu.
85 bin metrekare alan üzerine inşa edilen projede, 935 metre büyük mendirek, 260 metre uzunluğunda tali mendirek, 768 metre rıhtım uzunluğu ve 360 metre çekek yeri bulunuyor. Ayrıca proje içerisinde 500 bin adet kasalık soğuk hava deposu da yer alacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL