Spor

Başkan Nahid R. Yamak Güven Tazeledi

Giresunspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, Çotanak Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Tek aday olarak girdiği seçimde yapılan oylama sonucunda, 84 oyun 83’ünü alan Nahid Ramazan Yamak güven tazeleyerek Giresunspor Kulübünün yeniden başkanı oldu.

Başkan Nahid R. Yamak Güven Tazeledi

Şehrin en önemli markası olan Giresunspor’u yaşatmak ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla kulübü yönetmek amacıyla bu yola çıktıklarını ifade eden Başkan Nahid R. Yamak konuşmasının devamında şunları kaydetti; Göreve geldiğimizde birikmiş borçları olan, ekonomik anlamda yıpranmış, futbolcu ödemeleri aksamış, 2 dönem transfer yasağı olan bir tablo ile devraldık.  Tüm bunların üstüne ülkemizi derinden etkileyen büyük bir deprem felaketinin olumsuz etkilerini de derinden yaşadık. Ben buradan tekrar bu büyük depremde yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza başsağlığı diliyorum.

Yaşanan tüm bu olumsuzlukların üzerine kulübümüzün geçmişten gelen büyük mali yükü ve döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar bu süreçte karşımıza çıkan en büyük zorluklar olmuştur.

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen bu şehir, tarihi, geçmişte yaşamış olduğu zorluklara karşı mücadele etmesi ve asla pes etmemesi ile çok iyi bilinir. Giresunlular öyle karakterli ve fedakar insanlardır ki 2 gönüllü alay ile Kurtuluş Savaşına katılıp, vatan toprağı ve kendi değerleri için gözünü kırpmadan mücadeleye atılmış ve kendi şehri dışında kahramanlarının yattığı şehitliği olan tek il olmuştur.

Giresun Kuvay-i Milliye’dir. Giresunspor da bu genleri taşıyan ve mücadeleden geri kalmayarak bu ruhla şehrimizi temsil eden geleneğin devamıdır. Pes etmek, zorluklar karşısında geri adım atmak bizim karakterimize hiç bir zaman olmamıştır. Biz de şu anda Giresunspor olarak tıpkı atalarımız gibi büyük bir mücadelenin içerisinde yer almaktayız. Kuvayı Milliye ruhu karakterimize yerleşmiştir. Bu karakterle Giresunspor’un güzel yarınları ve kurtuluşu için savaşmaya devam etmeye kararlıyız.

Süper Lig’e Veda Ettiğimiz İçin Çok Üzgünüz

Bildiğiniz üzere Süper Lig’in son 13 haftasında bu kutsal görevi devraldık. İlk olarak maddi ve mental olarak yorulmuş oyuncularımızın motivasyonlarını diri tutmaya çalıştık. Göreve geldikten sonra oyuncuların hak ettiği ödemeleri yaparak mücadelenin içinde yer almaya gayret ettik. Tüm bu çabamıza rağmen bizlerden çok daha büyük bütçelere sahip rakiplerimize karşı 19 puan toplayarak üstümüzdeki 3 takımın sadece 1 puan gerisinde kalarak şanssız şekilde Lig’e veda ettik.

Öz Kaynaklarımız İle Yeniden Küllerimizden Doğacağız

Her ne kadar şehir olarak bu durumdan çok fazla üzüntü duysak da belki de bu sonuç bize Giresunlu çocuklarımıza yani öz kaynaklarımıza dönüş fırsatı yarattı. Mevcut durumda A Takıma yükselen 16’sı Giresunlu toplam 20 altyapı oyuncumuz, geçen yıldan kadromuzda kalan 6 oyuncumuz ve kiralıktan dönen 5 oyuncumuz ile elimizden geldiği şekilde en iyi kadroyu oluşturmaya çalıştık.

Ciddi Bir Uçurumun Kenarındayız

Bugün geldiğimiz noktada Giresunspor’umuz ciddi bir uçurumun kenarında yer almaktadır. Bu zorlukla mücadele ederken şunu iyi biliyoruz ki ya uçurumdan aşağı düşeceğiz ya da küllerimizden yeniden doğarak yolumuza devam edeceğiz. Bulunduğumuz lig’de 20.9 ile yaş ortalaması en genç takım konumundayız. Giresunspor’umuzun pırlanta gibi gençlerimizin tarih yazması ile her türlü zorluğun üstesinden gelecek ve yoluna devam edecektir. Yetiştirdiğimiz oyuncular ile birlikte kulübümüzün yaşaması ve yaşatılması sayesinde, sportif ve mali olarak büyük bir başarının geleciğine inanıyorum. Bu çocuklar bunu başaracak güce ve karaktere fazlasıyla sahipler.

Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız sadece sonunda ışığı gördüğümüz bir yol olduğu için burada değiliz.

Karanlıklarla dolu bu yolda terimizin son damlasına kadar birlikte savaşmak ve Giresunspor’umuzu asla yalnız bırakmamak üzere buradayız.

Sahipsiz Bırakmayacağız!

Süper Lig’e veda ettiğimiz maçın sonunda taraftarlarımızın takımımızı çağırıp mücadelesini alkışlaması tarihte çok örneği olan bir durum değildir.Biz takımımızı desteklemeye gelen ve her koşulda, iyi gün kötü gün ayırt etmeden çotanak armaya inanan vefakar taraftarlarımızın sırtındaki ter, çocukların gözlerinden akan yaşlar için bırakmayacağız!

Biz hukuki olarak Giresunspor’umuzun haklarını savunmaya devam etmek için, kulübümüzün çıkarlarını her ne pahasına olursa olsun savunmak için bu onurlu mücadeleyi bırakmayacağız!

Pırlanta gibi gençleri yetiştirmek, gelecek yeni jenerasyonlara örnek olmak, Giresunspor’umuzu hem oyuncu yetiştiren hem de yarışan bir kulüp haline getirmek için bırakmayacağız.

Her ne kadar sayısı 1-2 taneyi geçmeyecek yanlı ve art niyetli medya organları ve trollerin saldırısına uğrasak da, sokakta bizleri görüp sarılan, bize inanan hemşerilerimizin umutlarını yeşertmek için bırakmayacağız!

Çünkü biz bu armayı yürekten seviyoruz. Dün de bu arma için mücadele ettik bugün de ediyoruz ve yarın da edeceğiz! Bizim Giresunspor’un iyi olmasından başka hedefimiz olmadığı için bırakmayacağız.

Bu davada bizlerle birlikte yürüyenler ile kulübümüzün ilelebet yaşaması için mücadelemize devam etmek için bırakmayacağız!

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda fedakarlık yaparak kulübümüze destek olan tüm vefakar taraftarlarımızın üzerimizde oluşturduğu sorumluluğun anlamını ve değerini bildiğimiz için bırakmayacağız!

Biz Giresunspor’umuzu kurumsal bir yapıyla kendi ayakları üzerinde durabildiği yarınlara kavuşturmak için bırakmayacağız.

Biz savaşmayı da, dostluğu da çok iyi biliriz. Yolumuza Çotanak armaya inanan, güvenen ve asla yalnız bırakmayacak olan çok sevenlerle bir bütün halinde devam edeceğiz.

Giresunspor Kulübünü Zenginleşme Yada Reklam İçin Kullanılan

Bir Yer Olmasına Asla Müsaade Etmeyeceğiz

Giresunspor’a gelen ve kulübümüz için harcanan her bir kuruşun hesabını verilebileceği şekilde şeffaf bir yönetim anlayışıyla yöneteceğimizi şahsım ve yönetim kurulumuz adına tüm camiamıza taahhüt ediyorum.

Kulübümüz dönemimizde kişilerin zenginleşeceği veya kişisel reklam aracı olarak kullanacağı bir yer olmayacaktır. Göreve geldiğimiz ilk günden beri tüm işleyişimizi bu hassasiyetle ve dikkatle gerçekleştiriyoruz.

Kulübümüzün kalıcı gelir kaynaklarına ve yeni tesislere kavuşması için çözüm aramaya devam edeceğiz. Nitekim yakın zamanda ismini merhum efsane başkanımız Muzaffer Deniz’den alan alt yapı tesisimizi mülki idari amirlerimizin destekleri ile Giresunspor’umuza kazandırdık. Bir diğer amacımız olan A Takım tesisimizin yenilenmesi için de çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bu konuda tüm büyüklerimizin desteğini yanımızda görmek istiyoruz.

Farklı branşlarda faaliyet gösteren 600’ün üzerinde sporcumuz bulunmakta. Bu sayıyı arttırarak Giresunlu gençlerin Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda iyi birey, iyi sporcu ve iyi birer Giresunsporlu olmalarını sağlayacağız.

Bizler Hiçbir Zaman Koltuk Sevdalısı Olmadık

Bizler yönetim kurulu olarak kongre kararı aldığımızda Giresunspor’umuzu yönetmeye talipli olabilecek gücü ve imkanı olan adayların önünü açmayı amaçladık. Nitekim sosyal medyada bazı iş insanlarımızın aday olabileceği ile ilgili haberleri de takip ettik. Ancak gelinen son durumda görüyoruz ki tek liste ile kongreye gidiyoruz. Artık bugünden sonra Giresunspor için elini taşın altına koymuş ve Çotanak armayı yaşatmak için yola çıkmış yönetim kurulumuza tüm şehrin ve camiamızın birlik beraberlik içinde destek olması gerekir. Bizler hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadık, bizim tek gayemiz 56 yıllık çınarımızın yaşaması ve yaşatılmasıdır.

Kulübümüzün şuan transfere engel olan 100 milyon civarında borcu var. Ocak ayına kadar ayrıca 20 milyon civarında da mevcut takıma ödememiz olacak. Bütün bunlar 120 milyon TL yapıyor. Biz ben ve yönetim kurulum olarak bu rakamın yarısı olan 60 milyon TL’yi ödemeyi taahhüt ediyoruz. Ancak kalan diğer yarısını ise birlik beraberlik için hep birlikte toplamak zorundayız. Bu kulüp artık yalnız bırakılmamalıdır. Burada farklı kişilere farklı görevler düşüyor. Lütfen Giresunspor kulübüne üye olun ve kombine alın buna bu takımın ihtiyacı var. Biliyorum şimdi çıkıp madem parası yoktu neden başkan oldu diyecekler buradan söylüyorum gelseydiniz arkadaşlar, aday olsaydınız neden gelmediniz. Toplum içine çıkamayacağınız yolsuzlukları yapmasaydınız. Bakın bugün burada bu yolsuzlukları yapanlar yok. İki elim yakanızda olacak haberiniz olsun. Biz Türk Adaletine güveniyoruz. Özellikle Giresunspor’un mali olarak yolsuzluklarla alakalalı hazırlanana İçişleri Bakanlığı’na sunulan dosyaların işleme alınmasını istiyoruz. Bu vesileyle buradan Türk Adaletine olan inancımızı da bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Buradan Dünya Üzerinde Yaşayan 2 Milyonu Aşkın Giresunlulara Sesleniyorum

Birlik ve beraberlik temelinde, dürüstlükle, çalışkanlıkla, bir birimize inanarak bu zorlukları birlikte aşalım. Gelin takımımızı yaşatalım. Gençlerin yetişmesi ve başarılı olması için birlik olalım.

İçinde bulunduğumuz durumdan tek çıkış yolumuz Giresun’un tüm dinamikleri ile siyasilerimiz, bürokratlarımız, iş insanlarımı, STK’larımız ve her zaman yanımızda olan büyük taraftarımızla bir bütün halinde mücadele etmesi ve Giresunspor’a herkesin elinden gelen desteği sağlaması ile olacaktır.

Bu şehri seven tüm insanlardan kulübümüze destek olmalarını tekrar diliyor, kalbi yeşil beyaz renkler için atan, bu takımı oynadığı liglere veya mücadele ettiği rakiplere göre değil bu armanın büyüklüğü için seven ve destekleyen tüm taraftarlarımıza ve camiamıza son söz olarak önce çok sevmek lazım diyor, saygılarımı sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL