Güncel

BAŞKAN KARAN; “HİÇ KİMSENİN FİSKOBİRLİK’İN ADINI KANUN DIŞI İŞLERE BULAŞTIRMAYA HAKKI YOKTUR”

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK eski Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın kurumu nasıl bir çıkmaza ve karan-lığa sürüklemeye devam ettiğini kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.

BAŞKAN KARAN; “HİÇ KİMSENİN FİSKOBİRLİK’İN ADINI KANUN DIŞI İŞLERE BULAŞTIRMAYA HAKKI YOKTUR”

Karan, beceriksiz Lütfi Bayraktar ve yönetim kurulu sayesinde FİSKOBİRLİK’in usulsüz ve kanuna aykırı hizmet binalarında varlığını sürdürmeye çalıştığını savundu.
Karan yaptığı yazılı açıklamada, 2019 mahalli idareler seçimleri arifesinde dönemin belediye yönetimi tarafından FİSKOBİRLİK’e verilen ve kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan inşaat ruhsatıyla ilgili bomba gibi bir açıklamada bulundu.
İnşaat ruhsatının üzerinden 2.5 yıl gibi bir süre geçtiğini hatırlatan Karan, “Bilindiği gibi FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu alan ile şu anda bir elektronik satış mağazasının bulunduğu alana yapılması planlanan proje için 2019 yılında Giresun Belediyesi’nden 1.5 milyon lira bedel ödenerek inşaat ruhsatı alındı. Geldiğimiz noktada bahsi geçen projeden eser yok. Zaten bu konu ve proje ilk birlik yönetim kurulu gündemine geldiğinde tek karşı çıkan şahsım ve Genel Müdür Turgay Çakmak olmuştu. Bizim karşı çıkmamıza rağmen Birlik Başkanı Bayraktar yönetim kurulunda yetkisi ve söz hakkı olmamasına rağmen EFİT A. Ş Genel Müdürü ve FİSKOMAR Genel Müdürü de toplantıya dahil ederek proje ile ilgili baskı oluşturmaya çalışmıştı. Bugüne gelecek olursak ortada ne proje var nede inşaat. İşin en acı ve vahim olan durumu ise, inşaat ruhsatı alınan alanlar üzerindeki yapıların tamamı şu anda usulsüz ve kanuna aykırı olarak görünüyor. Yani FİSKOBİRLİK gibi bir kurum tabiri caizse kaçak binalarda duruyor ve üstüne üstün birde bu usulsüz binayı bir firmaya kiraya veriyor. Kanun ve yasalara göre, üzerinde yapı bulunan bir araziye inşaat ruhsatı verildikten sonra, mevcut yapıların yapı kullanım izin belgesi başta olmak üzere tüm ruhsatları iptal edilir ve binaların yıkım işlemi gerçekleştirilir. FİSKOBİRLİK ve kiracısı olan firma kanunen olmayan binalarda duruyor. Bu usulsüzlüğe bir an önce son verilmelidir. Ya projeye başlanılmalı ya da, Giresun Belediyesi bu ruhsatı iptal etmelidir. Hiç kimsenin FİSKOBİRLİK’in adını kanun dışı işlere bulaştırmaya hakkı yoktur. Bugüne kadar göz ardı edilen bu konu güz yüzüne çıktıktan sonra Giresun Belediyesi yasal işlem başlatırsa, FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar ne cevap verecek merak ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL