Siyaset Yerel

Başkan Eroğlu; “Giresun’un Kronik Sorunlu Üç Kurumunun Skandalları Bitmiyor”

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir EROĞLU; “Giresun’un kronik sorunlu üç kurumunun skandalları bitmiyor. Özel idare manzara tepesi satışının sonrasında yeni bir skandal ile çalkalanıyor. Sanırım da skandalları bitmeyecek.” dedi.

Başkan Eroğlu; “Giresun’un Kronik Sorunlu Üç Kurumunun Skandalları Bitmiyor”

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir EROĞLU, Giresun’a yönelik açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Giresun Il Başkanı Abdulkadir EROĞLU gazetemize yaptığı açıklamada;

“Giresun’un kronik sorunlu üç kurumunun skandalları bitmiyor. Özel idare manzara tepesi satışının sonrasında yeni bir skandal ile çalkalanıyor. Sanırım da skandalları bitmeyecek.

Giresun Çınarlar Mahallesindeki Zeytinlik semtindeki tarihi evlerin onarılması için Giresun İl Özel İdaresine İller Bankası Kaynaklı hibe ödeneği ayrılmış ve bu ödenekle 9 adet evin dış kaplama, restorasyon ve onarımının yapılması kararlaştırılmıştır.

Peki bu evler kimin, onarılması için kim nasıl belirliyor, kriteri nedir diye bakıldığında Milletvekili Cemal Öztürk’ ün danışmanı ve eski AKP Milletvekili H. A. nın damadı Emrullah Hızarcıoğlu’nun Çınarlar Mahallesi 117 ada 1 parselde bulunan binasıdır. Düşününki onlarca binanın arasından danışmanın binası seçiliyor. Muhtemelen diğer evler de belirli kişilerindir ama diğer 8 ev sahibi öğrenilememiştir.

Özel idare ya da valilik bu diğer onarılacak 8 evin de kimin olduğunu açıklamak zorundadır. Bu damatlar ülkeye olduğu kadar Giresunumuza da zarar vermektedir. Daha önceki damat da Doğankent yolu köprüsünün çökmesine neden olmuş ve 5 askerimiz şehit olmuştu.” ifadelerini kullandı.

İl Genel Meclisinde  Mehmet Yılmaz’ın soru önergesini desteklediğini belirten Başkan EROĞLU; “Valiliği bu skandalları araştırmak ve diğer 8 evin kimin olduğunu Giresunlular  adına açıklamaya davet ediyoruz.

Bu kurumlara ilaveten sağlık kurumları da sorunları çözmekten uzak ve bir çözüm üretilemeden devam etmektedir. Ağustos 2021’de ilimiz Eğitim Araştırma Hastanesi ve İlhan Özdemir Hastanelerinin plansız şekilde ayrılması ile 2 genel cerrahın İlhan Özdemir Hastanesine gitmesi, hemen öncesinde 2 genel cerrahın istifa edip İstanbul’da özel hastaneye geçmesi ile birlikte, ilimizin en önemli sağlık yatırımı olarak görülen aksu eğitim araştırma hastanesinde, ana branş olan genel cerrahi sayısında ciddi bir azalma olmuştur, hastalar muayene randevusu ve ameliyat günü alamaz hale gelmiştir.Yetkililerin ve siyasilerin buralara yeni atamalar yapılmasını sağlayarak bu güzide kurumların verimli çalıştırılması ve Giresunlu hemşerilerimizin sağlık sorunlarının çözülmesine gayret etmeleri gerekmektedir.” dedi.

HABER: MERVE KACAR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL