Siyaset

Başkan Eroğlu; “Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Belediyeyi 15 Milyon Borçlandırdı!”

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Giresun Belediyesi için zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu;  “Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Belediyeyi 15 Milyon Borçlandırdı!”

Başkan Eroğlu, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun belediyeyi 15 milyon borca soktuğunu, bu borç olduğu halde 134 milyon borç için daha yetki aldığını ileri sürdü. Giresun sahiline yapılan yel değirmeni üzerinden belediye başkanını hedef alan Başkan Eroğlu soğuk rüzgarlar estiren konuşmasında Şenlikoğlu için “Çakma Donkişot gibi geziyorsun” diyerek sert sözler sarf etti!
Belediyeye ait birçok arsa bulunmasına rağmen Belediye Başkanı tarafından bunun satıldığını iddia eden Başkan Eroğlu:

Sayın Aytekin Şenlikoğlu, belediyenin dünya kadar arsalarını sattınız, en son fabrikasını sattınız. Listesini buraya yazsam sığmaz. Bir sürü arsa bağışlayıp takas ettiniz, onların da isim listeleri bende var. Ancak geçtiği için onu da listelemiyorum.
Ayrıca belediyeyi 15 milyon borçlandırdın önümüzdeki on senesini yedin. Bugün de yeniden 134 milyon borçlanma yetkisi almışsın. Ama senin için Giresun’a çivi çakmadı diyemeyiz. Giresun sahiline kondurduğun yel değirmenini yapmışsın, çakma Donkişot gibi de geziyorsun!.
Bu seneki belediye bütçesini 55 milyon açıkla bağladın. Belediye bütçelerini açıkla, pahalandı. Dünyanın hiçbir yerinde böylesi bir durum hiç görülmemiştir. Nasıl olsa faiz ödemeye alıştınız 28 milyon faiz ödeyeceksiniz. Gelecek sene 50 milyon olmuş sizin umurunuzda değil. Halbuki belediye bütçesine koyduğunuz 25 milyon temsil masraflarıyla tasarruf ederek daha az borçlanabilirdiniz. Ama tabii ki bu sene seçim yılı bir sürü misafir ayarlayacaksınız. Bunun için yolluklara da 5 milyon daha ilave ettiniz. Öyle ya seçim için gelecekler var gidecekler var.” diyerek sitemlerini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL