Siyaset Yerel

Başkan Eroğlu; “Gençlerin Varlığı ve Duyarlılığından Çok Keyif Aldım”

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, iftar yemeğinde öğrencileri ağırladı.

Başkan Eroğlu; “Gençlerin Varlığı ve Duyarlılığından Çok Keyif Aldım”

Öğrencilerle samimi ve keyifli bir akşam geçirdiklerini dile getiren Başkan Eroğlu; “Dün akşam öğrencilerle evimde keyifli bir iftar açtık. Evde olunca daha samimi ve daha keyifli bir ortam oldu. Üniversitemizin bütün mühendislik bölümlerinden birer öğrenci arkadaşımız vardı. Memleket sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk.
Görüşmede genel olarak memleket meseleleri konuşuldu siyaset hiç konuşulmadı ama gençlerin gelecekle ilgili ciddi manada kaygıları var. Ülkede en çok adaletsizlikten, gelir dağılımındaki bozukluktan, baskı ve özgürlüklerin kısıtlanmasından, eğitimde fırsat eşitliği olmadığından, eğitimin kalitesinden ve gelecek kaygısından endişe ediyorlardı. Fotoğrafların bile uzaktan çekilenlerin paylaşılmasını istediler kimliklerinin belli olmasından endişe ediyorlar.
Son dönem yaşanan pek çok gelişme en tepeden en alta ülkede kurumların işlevini yitirdiğini gösteriyor. Hukuksuzluklar her geçen gün artarken yargıdan bürokrasiye denetim mekanizmaları çözülüyor. Gücü elinde bulunduranlar, hiçbir kanun tanımazken savcılar harekete geçmekten çekiniyor.
Yapılan istatistikler ülke nüfusunun %20’lik yüksek refah seviyesine sahip bir kesimin ülke gelirinin yarısından fazlasını kullandığı, kalan %80’lik bir nüfusun ise ülke gelirinin ancak %25-30’luk bir kısmını kullandığını ortaya koymaktadır.
Her gün haberlerde görülen işsizlik faktörü, bunun yanı sıra iş sahibi olan insanların da piyasaların durumu ile içine düştüğü çıkmaz, gelecek kaygısının ortaya çıkmasındaki en önemli unsurdur. Bizde olmasının en önemli sebeplerinden biri de genç neslin sayıca çok fazla olmasıdır. Her sene üniversitelerden mezun olup iş bulma telaşına düşen insanların sayısı artarken, iş bulabilen insanların sayısı % olarak çok düşmesinin yanı sıra, miktar olarak da azalmaktadır.
Bir gencin sınıf arkadaşı Atasözü paylaşıp 5 dakika sonra sildiği halde aradan 4 ay geçtikten sonra sorguya alınıp tutuklandığından bahisle, tam burslu okuyan çok başarılı bir öğrencinin hayatının karartıldığını, yine ‘Siyaset hayatımın her tarafına karıştı dolayısıyla ben de siyasete karışmalıyım dedim’ bir diğer öğrenci arkadaşımızın sözüydü.
Gençlerin varlığı ve duyarlılığından çok keyif aldım”
dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL