Güncel

Başkan Çetin; “Hedeflere Ulaşmasını Bilen Lider”

Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Çetin; “Hedeflere Ulaşmasını Bilen Lider”

Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü münasebeti ile ilgili yayınladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Lideri, Türk milletinin kurtuluş simgesi, Milli Mücadele’nin yol göstericisi ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin üzerinden 84 yıl geçmiştir. Geride kalan bunca zamana rağmen, milletimizin aziz hatırasına yönelik hürmet ve özlemi hiç azalmamış, aksine eserlerine, fikirlerine ve kutlu mirasına duyulan sevgi ve sadakat istikrarlı bir şekilde artmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.’ Sözü bu kapsamdaki çarpıcı gerçeğin itiraf ve ifadesi niteliğindedir.

Atatürk, az zamanda büyük işler yapmış, nitekim bu işlerin en büyüğü de temeli Türk kahramanlığı ve Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.

Büyük bir kumandan olduğu kadar büyük bir devlet adamı olarak da milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Akılla, azimle, cesaretle sabırla, inançla ve milli bir stratejiyle önüne çıkan veya çıkarılan bütün engelleri birer birer aşmış, belirlediği hedeflere ulaşmasını bilen bir lider olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84’ncü yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve saygıyla yad ediyorum. Ruhu şad, mekânı da cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL