Güncel

Başkan Çelik; “Kapalı Spor Salonumuz Ne Oldu Beyler”

İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim ÇELİK, Bulancak’ta yapımı beklenen Kapalı Spor Salonu sorununa değindi.

Başkan Çelik; “Kapalı Spor Salonumuz Ne Oldu Beyler”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çelik; “Salon sporlarında her yıl üstün başarı gösteren ilçemizde yerine yenisi yapacağız diye yıkılan spor salonumuzdan yedi yıl gibi bir süre geçmesine rağmen hala bir sonuç çıkmamıştır. İlçemiz hareketli ve sporu seven gençlik potansiyeline sahiptir. Bu hareketli gençlik hareket edeceği spor yapacağı bir alan çalışacağı bir iş istemektedir. Gençlerimiz için ilçede çalışacağı mekanlar yok denecek kadar sınırlıdır, istihdama yönelik iş yerleri yapacağımıza çay içmek için millet bahçesi yapıyoruz.

Bulancak gençliğinin boş vaktini spor yaparak değerlendirdiği, elinde bir kapalı spor salonu vardı. Yenisi yapılacak diye salon yıkıldı. Yedi yıldır hala yerinde yeller esmektedir. İhtiyaç olan bir şey yıkılıyorsa yerine yenisi yapılacak diye yıkılmıştır. Ama öyle olmadığı hiçbir şey yapılmamasından anlaşılmaktadır. Hazırlık yapılmadan daha iyisini yapacağız diye yıkıp yapmamak Bulancak gençliğine karşı büyük bir ayıptır. Okullarımız ve spor kulüplerimiz salonsuz yüz üstü bırakılmıştır. Mağdur edilen Okullarımız ve kulüplerimiz kapalı spor salonu olmamasına rağmen salon sporlarında ilimizin yüz akı olmaya devam etmektedir. Bu öz verili gayretlere bu yapılmamalı idi. İlçe spor müdürlüğümüzden Kapalı spor salonumuzun durumunu sorduğumuzda.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın spor salonumuzun yapım işi yatırım programına alınmış olup proje ve yaklaşık maliyet çalışmaları devam ettiği, 2020 yılı içerisinde ihale yapılması öngörüldüğü söylenmişti. Acaba halen 2020 yılı gelmedi mi.? Takvime baktığımızda 2022 yılı da bitiyor. Bu büyük bir ayıptır. Bu kadar zaman geçmiş olmasına rağmen yapılan bir şeyin olmaması üzücüdür. Kapalı spor salonu yapımı için ne kadar bekleyeceğimiz belli değildir. İş bitirici Milletvekillerimizin bu konuya eğilmelerini daha önce istemiştik ama vekillerimiz kendi işlerinden salonumuzla ilgilenme zamanı bulamamışlar öyle anlaşılıyor.  Vatandaşlarımızın bu durumu iyi analiz etmelerini ona göre hesap zamanı geldiğinde sorulması gerekeni sorup, gereğini yapacağını herkes görecektir. Vatandaşlarımız bizi yönetenlerden Bulancak spor salonunun akıbeti ile ilgili bir açıklama beklemektedir.” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL