Güncel

Başkan Bektaşoğlu; “TMO Ne Yapmaya Çalışıyor?”

İYİ Parti Giresun İl Başkanı İsmail BEKTAŞOĞLU; “1 Şubat 2023 Çarşamba günü TMO’nun resmi hesabından yayınlanan ‘Kabuklu fındık satışlarımız başlamıştır’ haberiyle piyasalarda 63 TL olan Giresun kalite fındık birden düşüşe geçmiştir. TMO ne yapmaya çalışıyor?” dedi.

Başkan Bektaşoğlu; “TMO Ne Yapmaya Çalışıyor?”

TMO’nun duyurusuna göre 2021 mahsulü Levant kalite fındıklar için 58 TL, 2022 mahsulü levant ve Giresun kalite kabuklu fındıklar için 61 TL, numune talebi halinde 65 TL şeklinde uygulanacaktır. Bu açıklamaya göre TMO ne yapmaya çalışıyor? diyen Başkan Bektaşoğlu; “Üreticiyi desteklemesi gereken bir kurum bu açıklamayı neye göre yapmıştır Gübre, ilaç, mazot girdilerinin yükseldiği şu zamanlarda emeğinin karşılığını almaya çalışan üreticiye mahsulünü beklettiği için bir ceza mı kesilmiştir? Maliyetinin altında fındık satmaya çalışan TMO bu fiyatlarla kimlerin kasasını doldurmaya çalışmaktadır?

Bu açıklama ile fındık alım satım yapan esnaflarımızın da ellerinde olan mahsulden zarar etmektedir. Bu durumda TMO kime hizmet etmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL