Siyaset

Başkan Bektaş; “Bu İşin Sonu Çıkmaz Sokaktır”

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, bir kereye mahsus olarak alınacak ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için, bir kereye mahsus konulan ÖTV’yi hatırlatarak “Bu işin sonu çıkmaz sokaktır” tespitinde bulundu.

Başkan Bektaş; “Bu İşin Sonu Çıkmaz Sokaktır”

AKP hükümetinin işbaşına geldiğinden beri ‘alfabedeki bütün harfleri kullanarak vergi koyduğunu’ söyleyen Bektaş; “22 yılın sonunda AKP hükümetinin ekonomik kriz için bulduğu çözüm yine zam ve ek vergi Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV).

21 yıldır, vergide adalet sağlanamamıştır. Adaletsizlik alabildiğince yaygınlaştırılmış, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi sistemi uygulanmamıştır. Ücretli olarak çalışanlardan aldığı vergi ile ayakta durmaya çalışan ekonomi yönetimi, yine bir ekonomi dehalığı göstererek, çözümü (!) ek vergide bulmuştur.

Bir zamanlar, bir defaya mahsus konulan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) gibi, bir defaya mahsus ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile AKP ekonomi yönetimi şapkadan tavşan çıkarmıştır.

Korkarım ÖTV gibi, bu ek MTV’de geçici değil, kalıcı olacak gibi duruyor. Zamların yağmur gibi yağdığı bu ortamda, geçici yapılan her şey bundan sonra kalıcı hale gelecektir.

21 yılın sonunda AKP ekonomi yönetimi, beceriksizliğinin faturasını vatandaşa kesmiştir. Çözüm için yurtdışından bürokrat ithal etmekte, çözümsüzlüğün bir parçası olmuştur. Sorun ekonomide değil zihniyettedir. Çözüm ise Milli Görüş vizyonundadır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL