Güncel

Atık Su Arıtma Tesisi Projesi Devam Ediyor

Başkan Aytekin Şenlikoğlu, “İnşallah projemiz tamamlandığında Giresun’umuzun altyapısı daha da güçlü bir hale gelmiş olacak” dedi.

Atık Su Arıtma Tesisi Projesi Devam Ediyor

Giresun Belediyesi’nin Atık Su Arıtma Tesisi Projesi’nde süreç planlanan şekilde sürüyor. 22 Milyon Euro bedelli IPA-2 Programı çerçevesinde Avrupa Birliği desteğiyle uygulanacak olan projede tesisin kurulacağı alanda ve mahallelerden tesise gelecek olan bağlantı lokasyonlarında çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Maliyetin yüzde 77’si Avrupa Birliği, yüzde 9’u Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, yüzde 14’ü ise Giresun Belediyesi tarafından karşılanacak Atık Su Arıtma Tesisi Projesi’nde Atık Su Arıtma Tesisi’nin yüzde 15, Atık Su Toplama Sistemi işinin de yüzde 10 seviyelerinde olduğu kaydedildi.

Son sistem teknoloji ile ve bazı özellikleriyle Türkiye’de ilk olacak Atık Su Arıtma Tesisi kendi elektriğini de kendisi üretecek. Proje kapsamında 32 km uzunluğunda atık su kolektörü ileri arıtma sistemi uygulanarak çevreye temiz bir tesis kazandırılacak ve atık su Karadeniz açıklarına verilecek.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Proje planlanan şekilde ilerliyor. Şehrimiz için büyük bir gereklilikti. Büyük bir hassasiyetle projemizi takip ediyoruz. 10 yıldır bürokrasi engeline takılan bu proje şehrimiz için çok önemli. İnşallah projemiz tamamlandığında Giresun’umuzun altyapısı daha da güçlü bir hale gelmiş olacak. Giresun için çalışmaya devam ediyoruz. Giresun Atık Su projesinin şehrimize ve bölgemize bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL