Güncel

Atık Pil Toplama Kampanyası Devam Ediyor

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) arasında yapılan protokol gereği atık pil toplama kampanyası devam ediyor.

Atık Pil Toplama Kampanyası Devam Ediyor

Protokol gereğince; bünyesinde tehlikeli maddeler (nikel, kurşun, civa, kadmiyum gibi) ihtiva eden atık pillerin düzenli şekilde toplanarak insan sağlığına ve çevreye zarar vermesinin önlenmesi, okullarda öğrenim gören öğrencilere çevre bilincinin aşılanması ve ilerleyen yıllarda daha temiz, yaşanabilir bir çevreye kavuşmak amacıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanya” bu yılda sürüyor.
‘Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası’nda okullarda toplanan atık piller, uygulamada aksamalar olmaması için Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tartılıp teslim alınacak, teslim alındığına dair makbuzun 1 nüshası okula, 1 nüshası da Giresun Belediyesi’nde kalmak üzere toplam 2 nüsha halinde tanzim edilecek.
ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYA BİLGİLERİ
A) Kampanyanın Tarafları: Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP)
B) Kampanyanın Amacı: Giresun Belediye Başkanlığı sınırları içerisinde bulunan ilkokullar, orta okullar ve liselerden atık pilleri toplamak, her sene düzenli olarak gerçekleştirilecek kampanyalar ile öğrencilere atık pil toplama alışkanlığını kazandırmak.
C) Kampanyanın Hedefleri: Atık pilleri kaynağında ayrı toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak.
D)Kampanya Süresi: Kampanya 30 Nisan 2022 tarihinde sona erdirilecektir. Ödüllerin teslimi 2022 – 2023 Eğitim Öğretim yılı başında gerçekleştirilecektir.
E)Kampanyanın Değerlendirmesi:
• 50- 249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için Top Seti (1 futbol topu, 1 voleybol topu, 1 basketbol topu)
• Her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet STEM Robotik Sistem seti ile ödüllendirilecektir.
Not: Okulların 250 kg ve katlarında atık pil toplamaları halinde toplanan her 250 kg atık pil için ödül almaya devam edecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL