Güncel

Giresun’da Aşevi Açılıyor

Giresun Belediyesi tarafından, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak projelendirilen aşevi açılışa hazırlanıyor.

Giresun’da Aşevi Açılıyor

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla yaşlı ve engelliler başta olmak üzere, yemek yapma durumu olmayan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek yardımının yapılacağı ve 1 milyon liraya mal olan soğuk hava depolu Aşevinin açılışı 26 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Sağlık standartlarının üstünde bir çalışmaya gıda mühendisinden aşçısına, bulaşıkçısından şoförüne kadar profesyonel ve tecrübeli bir ekibin görev yapacağı aşevinde pişirilecek olan yemekler yine Aşevi personeli tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Aşevinden, evinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, çok yaşlı ve engelli vatandaşlar faydalanacak.

Gemilerçekeği Mahallesi’nde 200 m2’lik bir alana kurulan aşevinde toplam 12 personel haftada 5 gün hizmet verecek. Yemekler 3 çeşit olarak günlük tek öğün şeklinde ilk etapta 50 hanede 150’i aşkın ihtiyaç sahibine ulaştırılacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “İhtiyaç sahibi hemşerilerimizin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla günlük 400 kişilik yemek kapasiteli aşevimizi kurduk. Küçük bir tebessüme vesile olabilmek bizler için büyük bir sevinç kaynağı oluşturuyor. Dayanışma ve paylaşma kültürünü yaygınlaştırmaya ve şehrimizde gönüllere dokunmayı sürdüreceğiz. Bu anlayışla sosyal yardım faaliyetlerimizi “Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” düsturuyla hareket ediyoruz. Aşevimiz şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL