Genel Yerel

ARAÇ FİLOSUNUN YENİ ÜYESİ; VAKUMLU YOL SÜPÜRME ARACI

Giresun Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için araç parkını genişleterek gücüne güç katmaya devam ediyor.

ARAÇ FİLOSUNUN YENİ ÜYESİ; VAKUMLU YOL SÜPÜRME ARACI

Giresun Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için araç parkını genişleterek gücüne güç katmaya devam ediyor.

Pırıl pırıl bir şehir için çalışan Giresun Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak amacıyla araç üstü vakumlu yol süpürme makinesini filoya dahil etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hibe edilen Otokar Atlas marka araç 2023 model olup, 3,5 metreküp kapasite hacmi ile hizmet veriyor.

24 Milyon 821 bin TL değerindeki aracın çöp haznesi tabanına %10 eğim ile yerleştirilen paslanmaz su tankı sayesinde kolay çöp boşaltım imkânı sağlanıyor.

Standart kullanılan yüksek basınçlı su pompası sayesinde daha etkin bir sulama yapılırken, daha az su tüketimi ile en uygun tüketim seviyesi yakalanıyor. Paslanmaz su tankı, çöplerin kayarak boşaltılması için büyük avantaj sağlıyor. Araç 25 Ocak tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.

Her geçen gün araç sayısını ve şehre hizmet kalitesini artırdıklarını kaydeden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Araç filomuz bizim için çok kıymetli. Şehrimizin her köşesini daha temiz ve yaşanabilir kılmak adına bu yeni eklememizle gurur duyuyoruz. Giresun Belediyemiz olarak, araçlarımızla güçlenmeye, filomuzu ise gençleştirmeye devam etmekle birlikte, şehrimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye kararlıyız. Aracımızı her gün her bir noktada bulabilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

Bu kapsamda, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun görev süresi olan 2019-2024 yılları arasındaki 5 yıllık süreçte, hizmet çeşitliliğini artırmak adına farklı alanlarda kullanılabilecek 30 adet çeşitli araç ve iş makinası da belediye araç filosuna dahil edilmiş oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL