Güncel

AKSA Elektrik, Çoruh ve Fırat Bölgelerinde Tüketiminin Arttığını Belirtti

AKSA Çoruh ve Aksa Fırat Elektrik, 2023 yılının ikinci çeyreği olan Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait elektrik tüketim oranlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre her iki bölgede de geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre elektrik tüketimlerinde artış kaydedildi.

AKSA Elektrik, Çoruh ve Fırat Bölgelerinde Tüketiminin Arttığını Belirtti

Çoruh ve Fırat bölgelerindeki 9 ilde elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, 2023 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait tüketim oranlarını açıkladı. Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinin bağlı bulunduğu Çoruh bölgesinde, toplam elektrik tüketiminde (mesken, sanayi ve ticarethane) bir önceki yılın ikinci çeyreğine kıyasla yaklaşık yüzde 7 oranında artış görülürken, Malatya, Elâzığ, Tunceli ve Bingöl illerinin yer aldığı Fırat bölgesinin toplam elektrik tüketiminde yüzde 26 oranında arttı.

Fırat ve Çoruh bölgelerinde Gümüşhane dışında bütün illerde elektrik tüketimi arttı

Çoruh-Fırat bölgesinde mesken, sanayi ve ticarethane gruplarından toplam elektrik tüketimine bakıldığında Gümüşhane’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 azalış görülürken, en yüksek tüketim oranı ise yüzde 14 ile Giresun’da görüldü.

Fırat bölgesinde yer alan diğer illerin toplam elektrik tüketimine bakıldığında, yüzde 47 oranında Malatya’da, yüzde 17 oranında Bingöl’de, Tunceli’de yüzde 17, Elazığ’da yüzde 6 oranında artış görüldü. Çoruh bölgesinde ise Artvin’de yüzde 7, Trabzon’da yüzde 9, Giresun’da yüzde 14 ve Rize’de yüzde 8 oranında artış gerçekleşirken Gümüşhane’de yüzde 20 düşüş kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL