Yerel

AK Parti Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım ELMAS, İl Sağlık Müdürü ve Sağlık İdarecileri ile Bir Araya Geldi

AK Parti Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım ELMAS, İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti.

AK Parti Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım ELMAS, İl Sağlık Müdürü ve Sağlık İdarecileri ile Bir Araya Geldi

Ziyaretinde, Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Bekir Bulut ve Kamu Hastane Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ersin Karadeniz ile bir araya gelen ELMAS; Giresun’un sağlık alanındaki mevcut durumu, ihtiyaçları, tamamlanan ve planlanan yatırımları ile ilgili idarecilerden bilgi aldı.

Gerçekleşen istişare toplantısında; ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetlerine ulaşımın daha etkin ve verimli sunulması, ayrıca bölge sağlık planlamalarının nüfus, coğrafi koşul ve sosyo-ekonomik şartlar göz önünde bulundurularak güçlendirilmesini teminen Sağlık Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda; Çamoluk, Eynesil ve Güce İlçe Devlet Hastanelerinin E1 grubu hastane olarak yakın zamanda Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne devredilmesi ile bu hastanelere yeni uzman hekim kadroları tahsis edilmesi ve ayrıca diğer idari ve sağlık personeli sayısında artış yapılması kararının olumlu sonuçları değerlendirildi.

Milletvekili Prof. Dr. Nazım ELMAS, Karadeniz’deki çevre iller arasında sadece Giresun’umuzda gerçekleştirilebilen işlemlerden göz alanında kornea naklinin gerçekleştirilmesi, kalp ve damar alanında çocuk hastalara gerektiğinde anjiyo yapılabilmesi ve yine ortopedi alanında menisküs rahatsızlıklarında nakil merkezi olarak hastanelerimizde nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirildi.

Görüşmede İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Bulut, “Erken doğan bebeklerin göz tedavisi için video ROP cihazının envantere katılmasıyla birlikte bu alanda il dışına sevklerin azaldığını, 2’nci bir anjiyografi cihazının da yakın zamanda hizmete alınmasıyla beyin, kalp ve damar rahatsızlıklarında da il dışına sevklerin ciddi oranda azalacağını belirterek; bebek ve çocukların işitme kaybının erken teşhisinde şüpheye yer vermeyecek şekilde tespit gerçekleştiren ve ileri bir teknik olan BERA testinin de ilimizde yapılmaya başlandığını ve böylece hastalarımızın başka illere yönlendirilmesinin önüne geçerek hizmet vermeye devam ettiklerini” söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Bulut, Eğitim Araştırma Hastanelerimiz ve Fizik Tedavi ve Araştırma Merkezimizde yeni açılan üniteler ile daha fazla hastaya hizmet sunduklarını, il bazında 1478’i kamu hastanelerinde, 291’i özel hastanelerde olmak üzere toplam 1769 tescilli yatak sayısına sahip olduklarını, ellerinden geldikçe hastanelere randevusuz gelen hastalarımıza dahi hizmet vermek adına doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız ile özverili bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Görüşme sonrası Milletvekili Prof. Dr. Nazım ELMAS, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek İl Sağlık Müdürü ve diğer yöneticilere teşekkür ederken, Giresun’umuzdaki sağlık tesislerimizin hasta memnuniyeti öncelikli, daha kaliteli, nitelikli ve hızlı hizmet vermesi adına gayret ve çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL