Güncel

Afet Bölgesindeki Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Vali Enver Ünlü, Giresun’da aşırı sağanak yağışların neden olduğu sel ve heyelanların ardından Yağlıdere ilçesindeki çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Afet Bölgesindeki Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Su fabrikasında meydana gelen göçük olayında mahsur kalan vatandaşımızı kurtarmak için yürütülen arama-kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ünlü, akabinde Yağlıdere’deki diğer afet bölgelerine geçerek iyileştirme, lojistik, alt yapı ve temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.

Meydana gelen yağışlar sonrası Yağlıdere ilçesindeki genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen çalışmalar hakkında Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş’tan bilgi alan Vali Ünlü, yaraların sarılması noktasında yürütülen faaliyetleri değerlendirdi.

Vali Ünlü, afetten etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerini ileterek incelemeler sonrası yapmış olduğu paylaşımda “Yağlıdere ilçemizi ziyaret ederek Belediye Başkanımızdan yaşanan afet hakkında bilgi aldık, çalışmaları birlikte inceledik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.” sözlerine yer verdi.

Vali Ünlü, Yağlıdere ilçesindeki inceleme çalışmalarının ardından su fabrikasında meydana gelen göçük olayında yaralı olarak kurtarılan işçileri hastanede ziyaret etti. Vali Ünlü, Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri süren Şenol Karagöz ve Ali Camcı’yı ziyaret ederek acil şifalar diledi.

Doktorlardan bilgi alan Vali Ünlü, hasta yakınlarıyla yakından ilgilenerek Karagöz ve Camcı’nın tedavilerinin özenle yapıldığını belirtti. Vali Ünlü, aynı olayda hayatını kaybeden Şinasi Özdemir’e de Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine sabır ve başsağlığı diledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL