Köşe Yazısı

ACIMIZ DEPREM..!

Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden 24 yıl geçti. 17 Ağustos depremi, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu..

ACIMIZ DEPREM..!

Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden 24 yıl geçti. 17 Ağustos depremi, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde hatırlatmıştır. Geçen 24 yıl içerisinde deprem ülkesi olduğumuzu defalarca daha hatırladık ve acı kayıplar verdiğimiz bir felaketi daha 6 Şubat’ta 11 ilimizin etkilendiği Kahramanmaraş merkezli depremde yaşadık. Meydana gelen depremler, ülkemizde yaşanan afetlerin ilki değildi ve sonuncusu da olmayacak. Zaman içerisinde yaşanan farklı ölçekli depremler bunu açık bir şekilde göstermektedir. Depremler sonuçları itibariyle büyük afetlerdir, ancak gerekli önlemler alınırsa yaşanan kayıpların önüne geçilebilir. Daha büyük çaplı depremlerin olmamasını temenni ederek, yaşanabilecek en kötü durum karşısında bile hazırlıklı olmalıyız. 17 Ağustos depreminde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum.

Bilindiği üzere fındık hasadı sürecindeyiz. Açıklanan fındık fiyatına karşı üretici tepkili olsa da hükümet bu konuda üç maymunu oynamaya devam ediyor. Bir de üzerine şimdi patoz fiyatları eklendi. Valilik tarafından saatlik 1600 TL olan patoz ücretleri, akaryakıta sürekli gelen zamlardan ötürü 2400 TL’ye kadar yükseltildi. Üreticinin mağduriyeti her gün daha da artıyor. Fındık üreticisini mağdur etmekten öte geçilmiyor. YAZIK- AYIP.

Van’da, eğitim sırasında fenalaşıp, kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burakcan Güngör’ün (27) acı haberi yüreklerimizi bir kez daha dağladı. İnşallah böyle acı haberler almayız artık. Şehidimize Allah’tan rahmet, sevenlerine, kederli ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

SAYGILARIMLA
Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim
SAVAŞ’ımın yokluğunun 4510’uncu Günü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL