Güncel

50 bin Metrekarelik Alana Projelendirilen Millet Ormanı’nın Yapımı Devam Ediyor

Şenlikoğlu; “Doğanın huzuru ve oksijeniyle alternatif bir yaşam alanı olacak”

50 bin Metrekarelik Alana Projelendirilen Millet Ormanı’nın Yapımı Devam Ediyor

Giresun Belediyesi vatandaşları şehrin yoğunluğundan uzaklaştıran doğayla buluşmasına imkan sağlayan çeşitli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “81 İle 81 Millet Ormanı” projesinin ardından Giresun’da belirlenen ‘Millet Ormanı’ çalışmaları devam ediyor. Giresun Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile 50 bin metrekarelik bir alana uygulanan proje Giresun için büyük bir kazanım olacak. Projenin hayata geçmesiyle vatandaşlar aileleriyle birlikte yüksek standartlarda sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve şehir manzarasına hakim bir ormana kavuşacak. Gaziler Mahallesi üst bölgesindeki ormanlık alan içerisine yapımı başlayan ‘Millet Ormanı’ projesinde; yürüyüş ve koşu yolu, macera parkı, seyir terası, sosyal tesis alanı, araç yolları, otopark, kamelya, wc, kültür evleri, bisiklet yolları, amfi tiyatro ve kamp alanları gibi çeşitli sosyal alanlar yer alıyor.

 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da beraberinde AK Parti Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas, Ali Temür, AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz ve Orman Bölge Müdürü Ahmet Ulukan ile birlikte Millet Ormanı projesini yerinde inceledi.

Başkan Şenlikoğlu projeyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ülkemizin dört bir yanında devam eden benzer çalışmalardan birini Türkiye’nin parlayan şehri Giresun’umuza kazandırıyoruz. Millet Ormanı projesi hemşehrilerimiz için alternatif bir yaşam alanı olacaktır. Millet Ormanı ile 7’den 70’e herkesi ormanın, doğanın huzuruyla, bol oksijenle buluşturacağız. Projelerimizle Giresun’umuza iz bırakmaya, şehrimize yakışır olacak şekilde belediyecilik hizmetlerinin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bu proje bakanlığımız ve bölge müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde son derece uygun bir yere projelendirildi. Millet Ormanı’nın şehrimize çok yakışacağına ve bölgemize artı değer katacağına canı gönülden inanıyor, şehrimize tekrardan hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL