Güncel

4.OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

Giresun 4. Organize Sanayi Bölgesi (4.OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında yapıldı.

4.OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda; “Müteşebbis Heyet Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulunda Eksik Üye Seçimi, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluna (OSBÜK) Üye Seçimi, Mekânsal Yönetim ve Dijitalleşme Projesi Sistemi (MEYDİP) Kullanıcı Seçimi ile Arazi Devri Talebi, Kamulaştırma ve Ödenek Talebi” gündem maddeleri başta olmak üzere organize sanayi bölgesinin gelişimi ve projeleri üzerine detaylı bir değerlendirme yapıldı.

Vali Serdengeçti, 4.OSB’nin çalışmaları hakkında yönetim kurulu üyelerinden brifing alarak bölgenin kuruluş süreci, yer seçimi, taşınmazlar ve mevcut projeler hakkında bilgi edindi. Yer seçimi ile ilgili; İlimiz Görele ilçesi Çavuşlu Beldesi mevkiinde yaklaşık 37 hektarlık alanın Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlendiği ve OSB sınırları içerisinde 21’i kamu, 14’ü şahıs olmak üzere toplam 35 adet taşınmazın yer aldığı bilgisi aktarıldı.

Toplantıda eksik olan iki yönetim kurulu üyesi belirlendi. Vali Mehmet Fatih Serdengeçti birinci üye olarak seçilirken, ikinci üye olarak Görele Belediye Başkanı Ahmet Süleymanoğlu oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca OSBÜK’e üye seçimi de yapılarak, Başkan Ahmet Süleymanoğlu asil üye olarak belirlendi, Akın İmat ise yedek üye olarak seçildi. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ise Vali Mehmet Fatih Serdengeçti Yönetim Kurulu Başkanı, Ahmet Süleymanoğlu ise Başkan Vekili olarak seçildi. Organize Sanayi Bölgesi mali verilerinin girildiği MEYDİP’e veri girişi için de Serdar Ödemiş yetkilendirildi.

Çeşitli taşınmazların kamulaştırılması için başvuruda bulunulması ve bu süreçte OSB Uygulama Yönetmeliği’ne göre hareket edilmesi kararlaştırıldı. Öte yandan, Giresun 4. Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı çalışmaları ve planlama işlemleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından ödenek talebinde bulunulması kararı alındı.

Bu önemli toplantının ardından Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun 4. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak ilk kararları imzalayarak bölgenin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamak için çalışmalara hız kazandırdı. Vali Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Görele Belediye Başkanı Ahmet Süleymanoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Çavuşlu Belediye Başkanı Fatih Duzcu başta olmak üzere Giresun İl Özel İdaresi, Görele ve Çavuşlu Belediyesi ile Giresun TSO kurum temsilcileri katıldı.

Vali Serdengeçti, toplantı sonrası yapmış olduğu paylaşımda “Giresun 4. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantımızı gerçekleştirdik. 4. OSB’mizin yeni bir istihdam ve üretim üssü olarak ilimizin ve ülkemizin daha da güçlenmesine vesile olmasını diliyor, çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL