Yerel

3 Yıl İçerisinde 350 Milyon TL’lik Yatırım

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kale’de bulunan belediye sosyal tesislerinde basın mensuplarıyla iftar programında buluştu.

3 Yıl İçerisinde 350 Milyon TL’lik Yatırım

Gerçekleştirilen programda Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 3 yıllık başkanlık dönemini değerlendirdi.
Belediye Başkan Vekilleri Hasan Yılmaz ve Salih Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Abdurrahman Demirel, Osman Öden ve Tuncay Muhammet Arışan ile Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Şenlikoğlu, gece gündüz Giresun’un geleceği, daha yaşanabilir ve insanların daha mutlu olduğu bir şehir için çalıştıklarını söyledi.


Giresun halkının kendilerine hizmet yapma adına yetki verdiğini ifade eden Şenlikoğlu, kendilerinin de sağlanan desteklerin hakkını sonuna kadar verme adına çalıştıklarını kaydetti.
Geride kalan 3 yıl içerisinde 350 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini aktaran Şenlikoğlu, bunun 63 milyon liralık kısmını altyapı 107 milyonluk kısmını ise üst yapı hizmetlerinin oluşturduğunu vurguladı.
Başkan Şenlikoğlu, kentin acil ihtiyaçlarına neşter vurduklarını dile getirerek: “Milletimize ve memleketimize hizmet yolunda alnımızın akıyla üç yılı geride bıraktık. Güzel şehrimiz Giresunumuzda kıymetli vatandaşlarımızın hizmetkarı olduk, gururluyuz ve oldukça mutluyuz” dedi.
Yol haritalarını ve stratejik planlarını belirlediklerini ve buna göre çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Şenlikoğlu, “Göreve gelirken görev süremizde Mega projelerimizi hayata geçireceğimizi vaat etmiştik. Bu Mega projelerimizi hayata geçirirken bir taraftan da rutin hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Pandemi sürecinde dahi hiçbir mazeretin arkasına sığınmayarak hizmetlerimizi yapmaya devam ettik. Vatandaşlarımızın ulaşım konforunu ve yol güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için daha önceki dönemlerle kıyaslanamayacak ölçüde projelere imza attık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.


Giresun’u geliştirmeye, güzelleştirmeye ve komşu iller ile rekabet etmeye başlayan bir şehir haline getirmek için söz verdiklerinin altını çizen Şenlikoğlu, yaptıkları hizmetleri kademe kademe şu şekilde sıraladı:
TAMAMLANAN PROJELERİMİZ
Bulancak Durağı Şehir Girişi ve Çevre Düzenleme, Alpaslan Caddesi Cephe Giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma, Plajlar Bölgesi 1. Etap, Kale Aydınlatma ve Çevre Düzenlemesi, Sahil ve Meydan aydınlatma, Belediye Yeni Hizmet Binası, Aksu ve Kumyalı Bilgi Evi, Prestij Cadde Düzenlemesi (Nihatbey Caddesi), Yöresel Ürün Pazarları (Çınarlar, Bulancak Durağı, Güre), Samanlıkkıranı Yeni Şehir Mezarlığı, Kale Sosyal Tesisleri ve Seyir Terası, Makine İkmal Müdürlüğü Yeni Binası, Botanik Bahçe, 15 Temmuz Spor Kompleksi ve Teyyaredüzü Gençlik Merkezinin Belediyeye Devri, Jeoradar Cihazı, Yeni Çocuk Parkları, Aksu Mahallesi Şehir Hastanesi yanı 6 adet Sosyal Tesis, Hayvan Barınağı Bakım Onarımı ve Cihazlarla Güçlendirilmesi, Kamulaştırmalar, Sosyal Market, Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, Belediye Malzeme Deposu, Araç Filosunun Güçlendirilmesi.
DEVAM EDEN PROJELERİMİZ
Millet Bahçesi, AB, Atıksu Arıtma Tesisi, Prestij Caddesi (Pazar Caddesi), Semt Sahaları, Şehir içi ulaşımı için dolmuşlarda havuz projesi, Elektrik Hatlarının Yeraltına Alınması.
PLANLANAN PROJELERİMİZ
Plajlar Bölgesi 2. Etap, Doğu Park ve Galericiler Sitesi, Dal Çık Projesi, Kale ve Nizamiye Mahallesi (Cinahmet Pazarı) Kentsel Dönüşüm, 100 yıllık ihtiyacı karşılayacak olan içme suyu projesi, Yöresel Üretim Fabrikası ve Aşevi, Güre Gençlik Merkezi, Prestij Caddesi (Kumyalı – Fatih Caddesi), Özgürlük Yolu Düzenleme, Andal Bölgesi Ticaret Merkezi, Armelit’de tüm ilçelerin de kullanacağı 60 dönümlük alana hayvan barınağı, Yeni Bilgi Evleri ve Yöresel Pazar Yerleri, Engelsiz Yaşam Merkezi (Aksu Mah. ve Erikliman), Kale Rekreasyon, Endüstri Meslek Lisesi Bölgesi Projesi ve Meydan Düzenleme, Hayvan Pazarı ve Kesimhane (Mezbahana – Çaykara Mah.), Aksu, Batlama ve Güre Deresi Islah ve Çevre Düzenlemesi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL