Güncel

“2022 Yılı Yatırım Projeleri, Giresun İçin Önemli Bir Kazanım”

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara; “2022 yılı yapım programına ilave edilen projeler Giresun için bu etapta çok önemli bir kazanım olduğunu mutlulukla ifade etmek isteriz.” dedi.

“2022 Yılı Yatırım Projeleri, Giresun İçin Önemli Bir Kazanım”

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, 2022 yılı yatırım programında Giresun için yer alan projeleri değerlendirdi.

Başkan Kara; “Giresun il planında vizyon strateji ve hedeflere ulaşmak için birlik bünyesinde sivil toplum kuruluşlarımızla belirlenen program proje ve faaliyetlerin gelişim stratejisinin belirlenmesinde taşıdığı önemi her vesile ile kamuoyu ile paylaşıp ilimizin kalkınması ve gelişmesi için yapıcı ve uyarıcı görevlerimizi sürdüre geldik. Bu süreçte yapılanları daima takdir, yapılma aşamasında olanlar içinse ilimizin yararına eleştirilerimizi de yüreklice dile getirdik.” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kara; “İlin ekonomik yapısının güçlendirilmesinde kent estetiğinin sağlanmasında planlamada şehrin çok önemli misyonu olan hayati projelerimizden Giresun Dereli Sivas bağlantı yolumuzun Eğribel Tüneline ilaveten pınarlar mevkiine yapılacak 5.300 metrelik çift tüp 2. büyük tünelin 2022 yılı programına alınması ve Giresun şehir merkezi trafiğini güney çevre yolu yapılana kadar önemli ölçüde rahatlatacak Dalçık projesinin 2022 yılı yapım programına ilave edilmesi ve Adalet Sarayının aynı programa dahil edilmesi Giresun için bu etapta çok önemli bir kazanım olduğunu mutlulukla ifade etmek isteriz. Giresun’da bilinen ismi ile Güney Çevre Yolunun Samsun’dan Sarp’a kadar güneyden geçen otoban ve o mahiyette bir yolun varlığının Karadeniz Bölgesi için çok ehemmiyeti olduğu herkesin ortak görüşüdür. Bu güzergahın Ordu ilinde güney geçişleri kısmı olarak tamamlanmak üzere ancak şehrimize geldiğimizde Piraziz’den itibaren özellikle yaz aylarında çok yoğun bir trafik olduğunu ve mevcut sahil yolunun  şehir içleri ile bu trafiği kaldıramadığı aşikardır. Bu konuda arzumuz şehir merkezi güney çevre yolu ile bütünleşip kesintisiz Samsun Sarp otoyoludur. Ancak bunun bir bütün olarak yapılma durumunun uzun zaman alacağını göz önünde bulundurarak Giresun Şehir merkezi güney çevre yolunun ve Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak bölge ekonomisinin lokomotifi konumunda olacak Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu Tren Yolu Programının 2023 yılı yatırım programına dahil edilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın Giresun ziyaretinde sürpriz bir müjde vermesini büyük bir umut ve heyecanla bekliyoruz.

Giresun’a bu projeleri kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL