eğitim

2. Yarıyıl Öncesi Taşımalı Eğitim ve Özel Okul Servislerinin Eğitimleri ve Araç Denetimleri Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığının “Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği” ile “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” gereğince; 2022-2023 eğitim öğretim 2. yarıyılı öncesinde ilimiz Merkez ilçedeki Taşımalı Eğitim servis araçları ile özel okul servis araçlarının şoförlerine ve servis rehberlerine yönelik eğitim ve araç denetimleri gerçekleştirildi.

2. Yarıyıl Öncesi Taşımalı Eğitim ve Özel Okul Servislerinin Eğitimleri ve Araç Denetimleri Yapıldı

Bu kapsamda;  Taşımalı Eğitim araç şoförleri ve servis rehberleri ile Özel Okul Servis araçları şoförleri ve servis rehberlerine, Merkez Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü konferans salonunda, Müdürlük Şube Müdürü Recep Celep tarafından iletişim, araç içi ve dışı davranışlarla ilgili seminer verilirken, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerince “Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar”ı belirleyen maddelerin uygulanması doğrultusunda eğitim verildi.

Düzenlen seminer ve eğitimlerin ardından aynı gün, Taşımalı Eğitim kapsamındaki araçlar ile Özel Servis araçları, denetim komisyonların tarafından Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü okul bahçesinde denetlendi. İlgili yönetmelik ve kılavuzlar doğrultusunda araçlarda; teknik donanım, güvenlik, temizlik ve hijyen açısından görülen eksikliklerin bir an önce tamamlanması hususunda ilgililere gerekli uyarı ve bilgilendirmeler yapıldı.

(Haber Merkezi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL