Bulancak Yaşam Yerel

“2. Karagöl Zirve Turu Bisiklet Festivali” 8 – 11 Eylül Tarihlerinde Gerçekleştirilecek

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan KARAGÖL ZİRVE TURU BİSİKLET FESTİVALİ 8-11 Eylül 2023 tarihlerinde “Macera Devam Ediyor” mottosuyla gerçekleştirilecek.

“2. Karagöl Zirve Turu Bisiklet Festivali” 8 – 11 Eylül Tarihlerinde Gerçekleştirilecek

İlk olarak geçen yıl, 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “KARAGÖL ZİRVE TURU” Bisiklet Turu etkinliği, bu yıl daha geniş bir konseptte “Macera Devam Ediyor” mottosuyla “2. KARAGÖL ZİRVE TURU BİSİKLET FESTİVALİ” adıyla 8-11 Eylül 2023 tarihlerinde tekrarlanacak.
Gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili Bulancak Bisiklet Topluluğu tarafından yapılan açıklamada;
“Yüksek zorlukta bir bisiklet turu olacak etkinliğimizde, deniz seviyesinden Karadeniz’in en yüksek zirvelerinden olan Karagöl Dağına (3100m.) tırmanıp, Giresun-Ordu-Sivas illerinin kesişme noktası olan zirveden üç ilin eşsiz coğrafyasını tepeden izleyecek, zirvenin hemen altında yer alan ve bir buzul gölü olan Aygır gölünde serinleyeceğiz. Ordu ve Giresun illerimizin cennet doğası eşliğinde 5 yayla merkezini de içine alan turumuzda; zorlu bir mücadele verecek, bolca acı, bolca ter, bolca macera ve bolca eğlence eşliğinde unutulmaz anılar biriktireceğiz.
Bu yıl, tüm Türkiye’den katılımcıların yer alacağı festivalimizin, geçen yıl edindiğimiz ve bu yıl daha da üstüne koyacağımız tecrübelerle gelecek yıllarda daha da genişleyecek kapsamıyla, bölgenin tanıtımı açısından da önemli bir yere geleceğini düşünüyoruz.
Ayrıca bisikletin sadece şehirde kullanılan bir eğlence aracı değil, her türlü coğrafyada uzun turlar ve günlük hayatın her evresinde kullanılabilecek bir ulaşım aracı ve sağlıklı bir hayat için hareketliliği artıracak en önemli unsurların başında geldiğini göstermek istiyoruz.
Bu yıl etkinlik rotamızı Bulancak Millet Bahçesi’nden başlatarak; Kovanlık Beldesi, Paşakonağı Yaylası, Ordu Çambaşı Yaylası güzergahını tamamlıyoruz ve Çambaşı Yaylasında konaklayarak çadır Kampı yapıyoruz. Çambaşı Yaylasında yapacağımız kahvaltı sonrası Karagöl Yaylasına doğru harekete geçiyoruz. Aygır Gölü ve Karagöl Zirve güzergahını tamamlayıp Bektaş Yaylasına devam ediyoruz. Bektaş Yaylasında konaklayarak etkinliğin son çadır kampını atıyoruz. Etkinliğin son günü sabah erkenden hareket ederek; Kulakkaya Yaylası- Göksu Travertenleri – Mavi Göl ve Kuzalan Tabiat Parkı ziyaretlerinde bulunuyoruz. Dereli -Duroğlu-Giresun- Bulancak güzergahıyla toplamda 220 km’lik rotamızı tamamlıyoruz.
Toplanma günüyle dört günlük bir programla gerçekleştirmeyi planladığımız “2. KARAGÖL ZİRVE TURU BİSİKLET FESTİVALİMİZE” katılacak, katkı ve destek sunacak tüm kişi ve kurumlarımıza şimdiden teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL