Köşe Yazısı

19 EYLÜL’DE ATAM GİRESUN’DAYDI

İYİ Haftalar… “19 Eylül 1921, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür. Ayrıca, 99..

19 EYLÜL’DE ATAM GİRESUN’DAYDI

İYİ Haftalar…

“19 Eylül 1921, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür. Ayrıca, 99 yıl önce 19 Eylül 1924’de Atatürk’ü gönüllü alayların şehri Giresun’da ağırladığımız gününde yıl dönümüdür. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Bu gün vesilesiyle, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK başta olmak üzere mukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan tüm gazilerimizin gününü tebrik ediyorum.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum” isimli ÇEDES projesi kapsamında okullara “manevi danışman” adı altında din hizmetleri uzmanı ve Kur’an kursu öğreticilerinin görevlendirilmesine TEPKİLER BÜYÜYOR. Bu projenin arkasında ellerini ovuşturarak bekleyen tarikat ve cemaatlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Eğitimde imam değil öğretmen, manevi danışman değil psikolojik danışman, mülakat değil liyakat olmalı. Karma eğitime, laik ve bilimsel eğitime adeta savaş açarak eğitimi tarikat-cemaatlerin eline bırakan çağdışı ve köhne anlayışı şiddetle reddediyorum. Laik Eğitim, Laik Yaşam, Bilimsel ve Çağdaş Eğitim. Çocuklarımızı karanlığa mahkûm etmeyin. Çok Dindar görünen veya Din fetvası yapanları incelerseniz inanın ya günahı çok ya da Menfaati var.. Elhamdülillah Müslümanım dinim İslam, Peygamberim Hz. Muhammed (sav) özüm adaletli olmak hiçbir canlının hakkını yememek benim inancım bu!

 

Giresunspor, bu hafta evinde bir puan alarak toplam puanını 4’e çıkardı. Ligin ilk 5 haftasında deplasmanda 1 galibiyet ve evinde 1 beraberlik aldı. Bu hafta oynanan Manisa FK karşılaşmasının uzatma dakikalarında Teknik Direktörümüz Mustafa Kaplan, yüksek tansiyon nedeniyle sağlık sorunları yaşadı. Mustafa Kaplan Hocamıza geçmiş olsun. Evimizde golsüz berabere kalarak bir puan almamız güzel oldu. İnşallah ilerleyen haftalarda daha iyi sonuçlar alacağız.

 

 

SAYGILARIMLA

Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim

SAVAŞ’ımın yokluğunun 4542’inci Günü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL