Köşe Yazısı

  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ..

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “GAZİLİK” unvanı ve “MAREŞALLİK” rütbesinin verilişinin 101. Yıl Dönümü ile aziz vatanımız uğruna yüreğini ve cesaretini ortaya koymuş, gözünü budaktan sakınmamış..

  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ..

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “GAZİLİK” unvanı ve “MAREŞALLİK” rütbesinin verilişinin 101. Yıl Dönümü ile aziz vatanımız uğruna yüreğini ve cesaretini ortaya koymuş, gözünü budaktan sakınmamış kahramanlarımız, gazilerimizin “GAZİLER GÜNÜ” nü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. İstiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını seve seve feda etmeye hazır olan aziz Milletimizin kahraman evlatları, şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazmış bunun sonucunda da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşmışlardır. Bugün yaşadığımız topraklar üzerinde huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayabiliyorsak, vatanımızın her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, bunda aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin payı büyüktür. 19 EYLÜL’ün yurdumuzun her yerinde “Gaziler Günü”  olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize ve gazilerimize karşı olan vefa borcumuzu bir nebze olsa sunma imkânı vermiştir. Bu anlamlı gün dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.

 

Fındık üreticileri fiyatlarla ilgili yüz güldüren bir haber bekliyor. Serbest piyasada hala 46,5 TL civarında seyreden fiyatlar maalesef beklenilen seviyeye çıkamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı fiyatlar bir kulaktan girdi bir kulaktan çıktı. Okulların da açılmasıyla masrafları artan vatandaşlarımız acilen bu duruma bir çare bulunmasını istiyor. Umarım en kısa zamanda fındık fiyatlarında bir düzenlemeye gidilir ve üretici emeklerinin karşılığını alır.

 

Giresunspor Lige verilen arayı Kayseri’de yaptığı kampla değerlendiriyor. Umarım lige verilen arayı iyi değerlendirir iyi bir kamp dönemi gerçekleştirir ve lige iyi bir başlangıç yaparak üst sıralara doğru tırmanır.

Bulancakspor’da Başkan Recep Yakar oldu. Başkan yakar mazisi başarılarla dolu Bulancakspor’umuzu bu sezon halkımızla birlikte bir üst lige çıkarmak için gece gündüz çalışıp, Bulancakspor’umuza tekrar eski başarılı yıllarına döndüreceğiz, umarım Başkan yakar ve ekibi kırmızı beyazlı ekibimizi bir an önce lige hazırlar ve bu sezon keyifli bir lig seyrederiz.

Üçüncü lig temsilcimiz Eynesil Belediyespor deplasmanda galip gelerek tüm Giresunluları sevindirdi. Eynesil Belediyespor’a bu zorlu yolda başarılar dilerim.

Pazarsuyu Yıldız Spor Kulübü birçok oyuncuyu bünyesine kattı. Lig başlayana kadar birkaç transfer daha yaparak bu sezon ligde iddialı bir ekip kurarak Giresun Amatörüne renk katacaktır.

 

SAYGILARIMLA

Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Diliyorum.

SAVAŞ’ımın Yokluğunun 4178’inci Günü…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL