Güncel

“15 Temmuz Milletin Direniş Destanıdır”

Ak Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“15 Temmuz Milletin Direniş Destanıdır”

Başkan Yılmaz ,”Devletimiz ve milletimizin hainlere karşı büyük bir inanç, irade ve kararlılıkla yazdığı 15 Temmuz destanının 7. Sene-i devriyesini acısıyla, hüznüyle, onuru ve gururuyla hep birlikte paylaşıyoruz. Millî irademize, demokrasimize kast edenlere karşı ülkemizin bekasını, devletimizin bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğimizi korumak adına destansı bir kahramanlıkla mücadele eden Türk milleti 15 Temmuz’da tüm dünyaya hem örnek olmuş hem de büyük bir ders vermiştir. O karanlık gecede 7’den 70’e kadını erkeği, yaşlısı genciyle, esnafı, memuru, işçisi öğrencisiyle, kahraman polisleriyle, kahraman askerleriyle Türk Milleti, 15 Temmuz darbe girişimine karşı tek yürek, tek nefes, tek yumruk olmuş, birlik ve beraberliğimize göz dikenleri bertaraf etmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Necip Milletimiz yurdun dört bir köşesinde savaş uçaklarına, tanklara, kurşunlara ve bombalara göğsünü siper etmiş, ölürsem şehit kalırsam gazi olurum inancıyla demokrasisine ve cumhuriyetine sahip çıkmıştır. Hiç şüphesiz şanlı tarihimizin altın sayfasına yazılan 15 Temmuz Destanının asıl kahramanları, canlarını bu yolda feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. Onlar, 15 Temmuz gecesi gösterdikleri cesaret, dirayet ve kararlılıkla tarih boyunca hatırlanacaklardır. Cennet mekân şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anarken onların öncülüğünde yazılan 15 Temmuz Destanını asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bizler inanıyoruz ki; ecdadımızdan aldığımız ruh ve azimle; tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak şuuruyla nesiller boyunca payidar kalacağız.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun. Devletimiz var olsun, Milletine yar olsun” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL