Güncel

“Çavuşlu Halkımız Temiz Suya, Temiz Havaya ve Temiz Toprağa Kavuşmalı”

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Çavuşlu beldesini ziyaret ederek, burada yöre halkının çöp tesisine dair tepkilerini dinledi.

“Çavuşlu Halkımız Temiz Suya, Temiz Havaya ve Temiz Toprağa Kavuşmalı”

Milletvekili Gezmiş gerçekleştirdiği ziyaretin ardından; “Çavuşlu beldemize giderek, yöre halkımızın beldede bulunan çöp tesisine dair tepkilerini dinledim.

Tesisten kaynaklı olumsuzlukları bizzat yerinde gördüm. Bu tesis öncelikle suyumuzu, toprağımızı, havayı kirletmiş ve çevreye pis bir koku salmış. İnsan yaşamını tehdit etmekte ve çevre felaketine de sebep olmaktadır. Tesise ilişkin ÇED davaları ve kapatma davaları da yıllardır sürmekte, yöre halkımız haklı olarak mahkeme kararlarının uygulanmasını talep etmektedir.

Bu konuyla alakalı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması için yazılı soru önergesi verdim. En kısa zamanda gelecek cevabı yöre halkımızla paylaşacağım.

Çavuşlu halkımızın her zaman yanındayım, başlattıkları hukuk nöbetini destekliyorum. Talepleri doğrultusunda mücadeleye devam edeceğim ve gelişmelerin takipçisi olacağım.

İnsan sağlığından daha önemli bir şey olmadığının altını çizerek; bu ve benzer tesislerin doğaya da, hukuka da uygun yapılması gerektiğini belirtmek istiyorum. Bu sorun mutlaka çözülmeli, Çavuşlu halkımız temiz suya, temiz havaya ve temiz toprağa kavuşmalı.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL