Güncel Yerel

Başkan Yüksel; “19 Mayıs, Kurtuluş Zaferine Atılan En Önemli Adımlardan Birisidir”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yüksel; “19 Mayıs, Kurtuluş Zaferine Atılan En Önemli Adımlardan Birisidir”

Başkan Yüksel, “Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir.
19 Mayıs, Samsun’dan başlayıp bütün ülkeye yayılan ve bir milletin topyekûn bir ordu haline gelerek başlattığı istiklaline sahip çıkma mücadelesinin ilk adımıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. Bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlam taşımaktadır.
Bu duygularla, geleceğimizin teminatı ve en büyük umudu olan gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL