Gazete Savaş | Yazarlar

Yatırımlarda Bulancak Göz ardı Edildi Hakkaniyetli Hizmetler Bekliyoruz

06 Ocak 2019, 13:43

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının mücadeleleri ile bizlere emanet ederek bıraktığı bu vatanı yıkmak, yok etmek isteyen alçaklar, bedbahtlar bu topraklarda sonsuza kadar emellerine ulaşamayacaklardır. Türk milletinin vatanının en zor günlerinde de şahlanışlarını tarihten okumayanlar Arnavutluk Yunan isyanlarının bastırılmasında Rus ordusu birliklerinin Giresunlu milislerle Harşıt’ta durdurulması Sarıkamış’ta 2 gönüllü Giresun alayı yine İstiklal Savaşında gönüllü alaylarla katılan Giresunluların evlatları torunları olarak, onların bu kahramanlıklarına dik duruşlarına vatan sevgilerine yakışır şekillerde durabiliyor muyuz?
Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Vatan uğrunda can veren şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayalım. Emperyalistlere diz çökertip bize emanet ettiği Vatan topraklarını korumakla mükellefiz. Bu devlet bu toprakları Vatan yapmak uğrunda şehit olan Türk milletinin asil duyguların üzerinde kan ve gözyaşıyla bu devlet kurulmuştur. Açlığa, yokluğu, umutsuzluğu ve karanlığı boynuna dolamış olan geçmiş ve günümüzdeki siyasetçiler aklımızdan geçiyor. Ehliyet ve liyakat konusunda ise önemine dikkat çekmek yetmiyor. Asıl olan gerçekte liyakat ve ehliyetli olanı görmek seçmek ve görevlendirmektir.
Türkiye'de ise aranan ehliyet 15 seneyi Aşkın sadakat ön plana çıkarıldı, görev verirken tekkeye derviş aramayacaksın. Bu işi yapacak insan arayacaksın. Asıl olan gerçek ehliyetli olanı görmek ve görevlendirmektir Türkiye'de siyasetçiden liyakat ve ehliyetin ölçüsünü partili olmak ya da başkanı tabi olmak üzere gördü. Paraya iktidara makama şöhrete ve anlayacak hikayesi kalmamışlar arasından liyakatlı ve ehliyetli insanlar bulmak da kolay değildir.İslam "emaneti ehline verilmesini" emrediyor. Eski Yunan'da "devleti ile bilgiler yönetmeliği ya da devleti yönetenler bilgi olmalıdır "denilmiştir. Liyakatlıları üretime getirmek bilgi ehliyet ve uzmanlık dışında devlet yönetiminde ölçü tanımamak ya kedilerin iktidarı için zorunluluktur. Peygamberimizin Hz Muhammed "1 saatlik Adalet 1 saatlik ibadetten hayırlıdır " diyor. Mevlana; "Allah kullarını suçlarına ortak fakat sonrasından Adalet adına cezalandırır" diye ikaz ediyor.
Toplumda değerlerinin seçkinlerin ve ehliyetli olan kişilerin güçlü ve tekli olması gerektiğini savunan ve meritokrasi diye nitelendirilen görüş bunu anlatır. Bu tür yönetimler parti eş, dost, akraba, mezhep, etnisite, cinsiyet değil yalnızca liyakat ve ehliyeti esas alır.
Kamu makamları (Bürokrasi, belediye başkanları vb.) boş, temel, pısırık partizan, fanatik ve yazboz kadrolarla doldurulunca, başarısızlık ihtimali yüksektir. Tek kişi fikirleri başarısızlık için başka hata yapmaya gerek kalmayacaktır. Ömer Hayyum; “Adalet kâinatın ruhudur. Ulusların karşı koyamayacağı tek adalettir “diyor. Biz her şeyden önce üzerinde yaşadığımız vatanın gerçeklerinin göz önünde bulundurmak zorundayız. Bunlardan ötürü de politikamızla gerçek anlamı ile milli olmalıyız. Siyasetten kastettiğimiz Ana mana ve içerik şudur; Milli huduklarımız içinde her şeyden önce kendi kuvvetlerimize dayanarak varlığımız içinde varlığımızı koruyarak, millet ve memleketin gerçek refahına saadetine ve Bayındır hale gelmesine çalışmalıyız. Ulaşılmaz şeyler karşısında milleti uğraştırmamak ve zarara sokmamak nedeni dünyadan korkmamak ve insanı muameleye ve karşılıklı dostluklara geliştirmektir. Siyasi partilerde vazife olarak kişileri şuna ve buna hizmet etmek bireysel özel çıkarlar sağlamak için iş takibi değil öncelikle tüm toplumun refahı genel menfaatleri için çalışmak zorunda olduklarını unutmamalıdırlar. Bu amaca doğru yürürken kişisel düşünce ve çıkarları bir tarafa iterek el ele vermenin başarının sırrı olduğunu unutmamalıdırlar.
Bulancak’ın Öncelikli Sorunları Hep Bir Tarafı İtildi
Unutulmamalıdır ki bizlerin öncelikle gerçek vazifesi toplumumuzun gelecekteki yüksek çıkarlarını sağlamaya çalışmaktır. Giresun'un nüfus ve öğrenci sayısı ile en büyük ilçesi Bulancak’ın öncelikle alması gereken başta okul yatırımlarının ödenekleri Bahçelievler Anadolu Lisesi ödeneği öğretmen Lisesi'nin pansiyonu ödeneği de dahil başka ilçelere aktarıldı. Hayırseverlerin okul yapımı için bağışladıkları 10 dönüm ve 6 dönümlük değerli araziler okullarını bekledi ve sonrasında ödenekleri diğer ilçeleri aktarılması üzerine Bağışçılar mahkeme kararı ile arsalarını geri aldılar. İlçenin kazanımları olan orman işletme müdürlüğü kapatıldı. Orman ağaçlandırma şefliği kapatıldı. Telekom kapatıldı. Bakanlıktan nüfus kriterine göre açılma emri gönderilen ağız ve diş sağlığı merkezi sonrasında iptal edildi ve hastaneye bünyesinde poliklinik olarak açıldı. Diyaliz merkezi kapatıldı hastane bünyesinde hemodiyaliz ünitesi olarak açıldı. Gazetemiz ‘den başka hiçbir siyasetçi ve gazete tepki göstermedi. İlçemiz yüksekokulu fakülte konusunda Giresun'da en başarısız ilçe durumunda. Yurt-kur sözü verildi yerine getirilmedi. Görele, Tirebolu, Şebinkarahisar, Keşap’a YÖK'ten ve kalkınma Bakanlığından ödenekler çıkartıldı. Pazarsuyu bölgesinde sanayici Öner Hekim’in Giresun Üniversitesi'ne bağışladığı ve eski rektör Attar’ın bu arazi Giresun üniversitesinin 2 kampüsü olacaktır sözleri arazi üzerinde kulaklarımızda çınlıyor. Spor salonu yenisini yapılmasını teklif ettiler yerine başkasını Bulancak uygun görmediler. Espiye, Görele, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Giresun'da olmak üzere 7 fakülte var. Bulancak da yok. Bulancak’ın her şeyi hazır 44 dönüm arsa Atıl kaldı. İlçenin merkez nüfusu yaklaşık 50 bin lira doğru ilerliyor ve geçersiz sayılıyor mu?

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
KARNE ZAMANI
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30