Gazete Savaş | Yazarlar

İTTİFAKLAR SAVAŞI!

14 Aralık 2018, 10:48

İYİ Haftalar…


Yerel seçimlerde tam bir İTTİFAK SAVAŞI söz konusu, AKP-MHP ile genel seçimlerden kalma Cumhur ittifakını devam ettiriyor. İYİ Parti ise CHP ile ittifakta anlaştı.İYİ Parti-CHP anlaşmasını gayet güzel buluyorum. İYİ Parti 10 Büyükşehirde,CHP 11 Büyükşehirde aday çıkaracak ve çıkarmayan diğerini destekleyecek.CHP Karadeniz Bölgesinde Trabzon ve Samsun’da aday çıkarmayacak ve İYİ Partinin adayını destekleyecek.Bakalım sonuçlar ne olacak,Hayırlısı olsun.

Ak Parti’nin özellikle ilçe ve belde belediyeleri adaylarını hala açıklamaması insanı düşündürüyor,bana kalırsa sürprizler olabilir,kim olursa olsun hizmet edecek,şehir planlamasından anlayan hatta bunun okulunu okumuş,bu işle uğraşmış birisi olması lazım. Yeşille mavinin cennetinde şehrin içinde yeşil alan bırakmadılar Bulancak’ta,insanlar nefes alacak yer bulamıyor,bekleyip göreceğiz.

Asgari ücret komisyonu ikinci kez toplandı.Kasım ayında yüzde 1.44 düşük gösterilen enflasyon acaba asgari ücretin aşağı çekilmesi için mi yapıldı,öyle ki çarşıda pazarda fiyatlar el yakmaya devam ediyor.Asgari ücretle ilgili benim tahminim 2 bin lira civarında olacak,gönül ister ki herkes hakkını alsın ama enflasyonun aylardır rekorlar kırarken,görüşmelerden hemen önce vatandaş hissetmeden düşüyor olması akıllarda soru işareti bırakmıyor da değil,bakalım kaç para olacak?

Geçtiğimiz akşam Giresun’un büyük bir kesiminde su kesintisi oldu,akşam vakti yapılan su kesintisinin sebebi ise AKSA firmasının Giresun Belediyesi’nden elektrik parasını alamadığı için su pompalarına giden elektriği kesmesi sonucu oluşmuş.Belediye 5 gün geciktirdi diye borcunu elektrik firmasının vatandaşı mağdur etmesi doğru mu sizce? Elektriğini,suyunu düzenli ödeyen vatandaşın suçu ne? Neden hep vatandaşın üzerine yük bindiriyorlar? Bu arada Giresun Belediyesinin,Giresun’da ki kamu kurumlarından 3 milyon lira alacağı varmış,o zaman Giresun Belediyesi’de buraların bulunduğu yerlere hizmet götürmesin,bu iş böyle mi olur,AKSA elektrik firması bu yaptığıyla vatandaşı karşısına aldı,inşallah tekrarları yaşanmaz.

SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 2802'nci GÜNÜ

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30