Gazete Savaş | Yazarlar

BAŞIMIZ SAĞOLSUN…

29 Kasım 2018, 10:06

"Pazar gecesi acı bir telefonla uyandım,Bulancak Pazarsuyu’nda ki uygulama noktasında alkollü bir sürücünün polislere çarptığı bilgisini alır almaz da yola çıktım,acı bir tablo idi,mesai arkadaşlarını kaybeden polislerin acılarını hissedebiliyordum,bir emekli polis çocuğu olarak aynı acıyı bende tüm benliğimde hissettim.İmdat Berçin ağabeyimiz şehitlik mertebesine irtihal etti o kazadan sonra,geride 3 yetim,gözü yaşlı bir eş,yüreği yanan bir anne bıraktı. İmdat ağabeyimizin kaderi geçti çocuklarına,5 yaşında yetim kalmış, babasız büyümüştü. Babasızlığın ne demek olduğunu çok iyi biliyordu, ne yazık ki aynı kaderi şimdi geride kalan 3 çocuğu yaşayacak.Ruhu şad,mekanı cennet olsun,geride kalanlara ise Allah sabır versin.

Haftaya kötü bir giriş yapmıştık ancak acı haberler de durmak bilmiyor, arka arkaya geliyordu. İstanbul Sancaktepe’de eğitim uçuşu için havalanan askeri helikopter binaların arasına düştü haberini aldık bu seferde,4 askerimiz şehit olmuş bir askerimiz de yaralanmıştı. Koca koca binaların arasında ki ufacık boşluğa düşmüştü helikopter, ömürlerinin son saniyelerinde bile vatanını milletini düşünen kahraman askerlerimiz hiçbir sivile zarar vermeden şehit oldular. Çünkü Kahraman TÜRK askeriydi onlar, Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yüce TÜRK milletinin başı sağolsun…


“Türkiye 31 Mart 2019'da ki belediye seçimleriyle birlikte Anayasa değişikliği referandumları da dâhil 8 yılda 8. kez sandığa gidecek. Bu 8 seçimde devletin kasasından, vatandaşın cebinden tam 2 milyar 487 milyon 800 bin Türk Lirası partilere seçim çalışmaları için aktarıldı. 31 Mart 2019’da yapılacak belediye seçimlerinde ise Hazine'den 5 partiye toplam 670 milyon lira yardım yapılacak.” Asgari ücreti soracak olursanız net 1603 Türk Lirası,yazıklar olsun!

Yerel seçimlerde adaylar yavaş yavaş açıklanırken, siyasi partilerde görev alan arkadaşlar haftada 2-3 kez Ankara’ya git gel yapıyor, yolları açık olsun,buna diyecek sözümüz yok ancak bu gidiş gelişler kendi ceplerine mi fatura ediliyor,yoksa bizim ceplerimize mi merak ediyorum,eğer ki bizim cebimize fatura ediliyor ise ve bizler de elektriğiydi,kömürüydü,suyuydu,her gün gelen zamlardı, ay sonunu kıt kanaat getiriyorsak,geçen bir gram hakkım helal olmasın!

Bulancak’ta 15 Temmuz Şehitleri Caddesi’nde ki dış cephe kaplama işinin tehlikesinden defalarca bahsettik, sıfır iş ve çevre güvenliği içerisinde yapılan bu çalışmaların bir an önce usulüne uygun hale getirilmesi için yetkililerin adım atmasını bekledik ancak tabii ki kimsenin umurunda olmadı. Gelişi güzel yapılan çalışmanın zarar verdiği insanları da hem gazetemizde hem de sosyal medya hesaplarımızda paylaştık ama yok yine kimsenin umrunda olmadı. Şikayetler edildi ama ne çare sonuç yok. Bu sefer de işin bittiği yerlerde yüklenici firma olanca malzemeyi,çar çöp ne varsa bırakıp gidiyormuş,şikayetler edilmiş ancak tabii ki yine bir dönüş yok!

Bu hafta ki yazımı şu güzel sözle noktalamak istiyorum;
“Kurt Kışı Geçirir Ama Yediği Ayazı Unutmaz”
Haftaya görüşünceye dek, hoşçakalın…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30