Gazete Savaş | Yazarlar

BU DEVEYİ GÜTMEYECEĞİZ...

09 Kasım 2018, 09:53

Devlet-i Osman-ı Âlî'nin, küresel emperyalistler tarafından parçalanmasından sonra aynı odaklar, elimizde kalan son vatan toprağı olan Anadolu'da geleneklerimize, kültürümüze, tarihimize, medeniyetimize uygun bir sistemi hayata uygulamamıza engel oldular.
Hem kumaşı, tasarımı ve imalatı bize ait olmayan, bir zulüm nizamını bizlere dayattılar; hem de, " ya bu deveyi güdersiniz, ya da bu diyardan gidersiniz" tehdidi ile, bizlere akıllarınca göz dağı verdiler.
İnançlarımıza, örf ve adetlerimize, medeniyet anlayışımıza uygun olmayan bu dekolte kıyafeti bu imanlı millete baskı ve şiddet kullanarak kabul ettirmeye çalıştılar ama, elhamdülillah başaramadılar ve Allah'ın izniyle asla başaramayacaklar. Zira bu çaba ve uğraş boşunadır ve bizlerden talep edilen olay, eşyanın tabiatına aykırıdır.
Allah'a, gönderdiği Dine ve nizama iman etmiş insanlar olarak biz şuurlu Müslümanlar, dava erleri, dünya üzerinde bir kişi kalsak dahi bu dayatmaya asla boyun eğmeyeceğiz; asla teslim bayrağını, beyaz bayrağı kullanmayacağız. Herkes bilmelidir ki şiddete, zorbalığa, dayatmaya, zulme, kaba kuvvete asla ve kat'a tevessül etmeyeceğiz; ama davamızdan vazgeçmeyeceğiz, ideallerimizden taviz vermeyeceğiz. Her ne sebeple olursa olsun, kırmızı çizgilerimizi ihlal etmeyiz, ihlal edilmesine de izin vermeyiz.
Her ne pahasına olursa olsun, her türlü fedakarlığa katlanarak, gece-gündüz, yaz-kış demeden, hiç bir tehdit ve şantaja boyun eğmeden, önce " Yaşanabilir Bir Türkiye"yi, daha sonra " Yeniden Büyük Türkiye"yi ve nihayet son aşama olarak, hak ve adaleti esas alan "Yeni Bir Dünya"yı kurmak için son nefesimize kadar çalışacağız.
Gayemiz sadece Milletimizin veya İslam Aleminin değil, haksızlığa ve zulme maruz kalan tüm dünya insanlarının huzur ve mutluluğunu, saadet ve selametini, barış ve güvenini, refah ve özgürlüğünü temin etmektir.

Bu gayenin dışında gerek kişisel, gerekse kurumsal veya toplumsal, gerek maddi ve gerekse manevi asla başka bir amacımız, ajandamız yoktur, hesabımız ve niyetimiz de yoktur. Tabii ki, Allah rızası istisna..
Bizler, birileri gibi vatan ve millet üzerinde karanlık işlerin içinde olmadık, olmayız, olamayız. Bizlerde ne kirli hesaplar olur, ne de dümen ve tezgâh... Her işimiz şeffaftır ve aşikârdır. Kimseden gizli saklı işimiz de olamaz. Bizi bilenler zaten böyle biliyor, bilmeyenler öğrensin.
Malazgirt'te Sultan Alparslan, İstanbul surlarının önünde Fatih Sultan Mehmet Han ve Ulubat'lı Hasan, Çanakkale'de şehit olan Seyit Çavuş ve diğer ikiyüzelliüçbin kahraman ecdadımız neyi murad etmişse, biz Milli Görüşçüler de aynı şeyleri murad ediyoruz.
Tarihin seyri içinde dört tane partimizi eften püften sebeplerle kapatan çevreler, vatanımızı, milletimizi, dinimizi sevmekten, inançlarımıza ve ideallerimize sevdalı olmaktan, vatan edindiğimiz mübarek Anadolu toprakları uğruna tarihin her döneminde seve seve can vermekten başka suçumuzu tespit edemediler.
Bütün dünya biliyor ki, bizler buyuz, böyleyiz, başka da olamayız. Alnımız açıktır, yüzümüz aktır, Elhamdülillah...Bu toprakların derinliklerinde şehit ecdadımızın kanları vardır. Bu ülkenin bağ ve bahçeleri göz yaşı ile, toprakları ise kan ile defalarca sulanmıştır, gerektiğinde defalarca yine sulanacaktır. Bizim sevdamız ve aşkımız inancımızdır, vatanımızdır, milletimizdir.
Ve, bu nedenle de diyoruz ki, bu deveyi gütmeyeceğiz, bu diyardan başka bir yere de kesinlikle gitmeyeceğiz. Deveyi gütmesi veya bu olmadığı takdirde bu diyardan gitmesi gerekenler bizler değiliz. Çünkü bizler bu mekanda kiracı değil, mülk sahibiyiz. Bu diyarı terk etmesi gerekenler, bu ülke üzerinde çirkin emelleri ve hesapları olanlardır; böyle biline..
Selâm Hakk'a tabi olanlara, vatan millet sevgisini gönül kumaşına ilmek ilmek işleyenlere olsun...

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
PROGRAMSIZ EĞİTİM..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30