Gazete Savaş | Yazarlar

SON 30 GÜN.!

07 Şubat 2020, 11:44

İYİ Haftalar…
2020 yılı Türkiye için hiç iyi başlamadı. Elazığ Malatya depremi 41 kişi hayatını kaybetti. Hala 84 kişi tedavi altında. Van’da ÇIĞ düşmesi sonucu bu zamana kadar 41 kişi hayatını kaybetti. Çığ altındakileri arama çalışmaları devam ediyor. İstanbul’da Yolcu Uçağı hava Meydanına inişte 40 metreden düşerek parçalandı. 3 kişi hayatını kaybetti, 179 kişi yaralı. Korona Virüsü’nden Çin de 565 kişi hayatını kaybetti.

Dünya Sağlık Örgütü altıncı kez Acil durum ilan etti. Aydın’da aşırı yağmurdan sel oluştu. Ordu’da rüzgar 112 km hızla çatılarda yıkımlara sebep oldu. Giresun ve çevresinde 105 km şiddetinde rüzgar oluştu. Dünya da çok hızlı bir şekilde iklim değişikliği var, fakat son 30 gün de Türkiye’deki olumsuz şartlar vatandaşlarımızı tedirgin etmiş ve üzmüş durumda. İnşallah son olur.

Giresun, Duroğlu’ndaki Facia; Belediye Başkanı Halil Çetin’in fark etmesiyle önlendi. Dikkatinden dolayı Başkan’ı kutlarım.

Türkiye Genelinde Siyasi Partiler 2020’nin ilk yedi (7) Ayında yani Temmuzun sonuna kadar kongrelerini bitirmek üzere planlarını yapmışlar, peki bu ne anlama geliyor?

Türkiye Genelindeki Nüfus sayımında Giresun da nüfus azalması var! Yaptığım araştırmaya göre Giresun sahil kesimindeki nüfus üst kesimine göre azda olsa artmış. Bu artışın çoğunluğunu Kadınlar teşkil etmiş.! Giresun bu anlamda emekli şehri haline dönüşmüş.

Giresun için olumlu bir kararda “Teknoloji Geliştirmesi” bölgesi olarak seçilmiş olması.

Giresun Limanı Ocak ayında 45 bin ton yük boşaltma 58 bin ton yükleme yapmış, bana göre atıl vaziyette durmasından böyle faal olması çok normal ve de böyle olmalı.

Tarikat’ları ve FETÖ takibimiz devam ediyor, fakat Esas takip etmesi GEREKENLER ne yapıyor?
SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim…
SAVAŞ’ımın yokluğunun 3221’inci günü..

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30