Gazete Savaş | Yazarlar

Hizmet Alındı mı! İlçenin sorunları Dağ Gibi Değil mi?

22 Nisan 2019, 10:21

Gazeteniz, Gazete Savaş , basının öncelikli görevi olan halkımızın talepleri doğrultusunda hareket etmiştir. Bu doğrultu da Gazete Savaş’ta 20 Kasım 2013 tarihinde köşemde yer alan köşe yazısının aynen yayınlıyoruz. Değerlendirmenize sunuyoruz.

Hizmet Alındı mı!.. Sorunlar Dağ Gibi Değil mi?
Giresun ilinde Bulancak’ın sorunları her sene kar topu gibi büyüyerek, sorunlar dondurularak kendi halı ne fırtınalı havada dümeni kırılmış gemi gibi ilçenin sorunlarına bitirmek için başta milletvekillerinin talepleri doğrultusunda Bakanlıklarda işlem yapıldığından, Valiliklerde ilçenin siyasetçileri yatırım alımında, arkalarında durmadığından ilçemiz, Bahçelievler Anadolu Öğretmen lisesi olayında, Vali Şahin ilçe siyasetçileri ödeneğin arkasında durmadılar sözleri gibi.
Şimdi bu duruma Bulancak Anadolu Öğretmen lisesi de aynı akibeti yaşıyor. Vali Şahin’in okula arsa yeri tespiti engellendi!.. Bulancak’a acil yeni İmam – Hatip lisesi yapılacakmış mevcut okul binası yetersiz imiş… Hiç kimse imam – hatip lisesine orta okuluna karşı değil… Öğrenci Velileri göçebe gibi bir araya, bir buraya taşınan ve halen Bulancak eski Belediye Başkanının halkın işbirliği yaptırılan Bulancak lisesinde güneş örmeyen zemin kattac13 derslikte eğitim – öğretim gören okulumuz gelecek sene yeni dersliklere ihtiyacı olacak. Okulumuzu Engelleyen ilçenin AKP’li siyasetçileri Belediye Başkanı okulumuza, Bahçelievler Anadolu lisesi olayında yaşandığı gibi 120 kişilik öğrenci kayıt kontenjanını 90 öğrenciye düşürerek, Bulancaklı çocuklara resmen siz okumayın ilçe dışına gidin diyorlar!.. Öğrenci Velilerinin şikayetlerine göre bu sene bu kontenjan indiriminden dolayı ilçe dışındaki Anadolu lisesine, Piraziz’e 100’ü aşkın öğrenci kayıt yaptırmış. Veliler AKP’li yönetici ile milletvekilleri bizleri cezalandırdı diyorlar!.. Bu duruma göre ilçe dışında serüsle gidip gelen 300’ü aşkın öğrencinin olduğunu 40 bin şehir nüfusu 6 – 7 bin nüfuslu ilçelere öğrencilerin eğitim – öğretim görmesi için zorlanıyorlar. Eğitim masrafları hiç düşünmüyorlar!.. Bulancak Bahçelievler Anadolu lisesi öğrencilerinin 2 sınıfı da lise binasında eğitim görüyorlar. Eski lise binası derslikleri yetersiz kalıyor. Kalıyor da Bakanlık’a yeterli diye teklif yazısı yazıp okulumuzu gasp ettiler diyorlar. Bu haksızlığa ve Bulancağın sahipsizliğine el insaf diyoruz ve okul sorununun acil çözümünü bekliyoruz diye konuşarak gazetemizde bu konunun tekrar, tekrar işlenmesini talep ediyorlar…
Biz Bu Durumda Okullarımızın Sesiyiz!..

Giresun’nun şirin ilçesinin yatırımlarının lise düzeyinde 11 senedir bir lise binası yapılmadığı gibi, Bakanlık’ın gönderdiği bu ödeneği, Valiliğin, milletvekillerinin talepleri dışında bir gelişme olayı diye engellenerek acil ihtiyaç durumu olduğu halde, bu durumların göz ardı edilerek, Bulancak halkının cezalandırılmasına çocuklarının ilçe dışındaki okullara kayıt durumunda bırakılmalarına ekonomik durumlarının Velilerin sarsılmalarına, ilçemizin ihtiyaç olan okul binaları yapımına sahip olamıyoruz. Giresun’un, Bulancak’ın gelişmesinden neden korkuyorlar. Vatandaşın sorunlarının çözüme kavuşmasında engelleri Bulancak halkı aşmalıdır. Her şey ortada, tüm engellemelerin getirdiği sorunlar ortada. Engelleri aşmak için elimizi taşın altına koymalıyız. Bugüne kadar bu görüşmelerimizden hiç ve hiç imtina etmedik, etmeyeceğiz de. Spor’dan, sağlıktan, kültürden eğitime kadar Giresun ve ilçemizin her alanda sesi, kulağı ve gözü olduk. Bizim rehberimiz Bulancak halkıdır. Okuyucularımızdır. Sizlerin eleştirileri, övgüleri, sorumluluğumuzu, bu sahipsizlerin ilçemize seçimden, seçime söz verilen vaatlerin daima havada kaldığını gördük. Seçimin (Milletvekili) son konuşmasında Sayın Adem Tatlı, Ticaret Meslek Lisesi, Sağlık Meslek lisesine Sağlık Meslek lisesine bina kazandırılacağını ve iskelenin uzatılacağını belirtmişti. Kısaltılan iskele 175 metre kısaltıldığı halde, Devlet Yatırım programında yer almadı. Bölge müdürlüğünün yetki çerçevesinde 29 m. uzatıldı. Hiç değilse kısaltıldığı miktarın yarısı kadar uzatılmalıydı. Karayolları ile DLH bu iskelenin kısaltıldığı kadar uzatılacağı protokolde yer almıştı. Neden soruyoruz? Bulancak 38 proje arasında yer aldı 37’si gerçekleştirildi. Biz Bireysel çıkarlarımız için kimsenin yörüngesine girmedik. Okurlarımız sokak, cadde de yolumuzu kesiyor ve bu konuları yazmamızı istiyor. Milletvekilleri sözlerine sahip çıksınlar diyorlar. Halkımızın, okurlarımızın dili ve gözü kulağı ve sesi olarak yılmadan, bıkmadan, sorunlarımızı kamuoyunu önüne getiriyoruz, Sorumlu gazetecilik anlayışı ile bu doğrultuda milletvekillerinin verdikleri sözleri halkımızın taleplerini yazıyoruz.

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
KARNE ZAMANI
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30