Gazete Savaş | Yazarlar

SEÇİM’E 54 GÜN.!

05 Şubat 2019, 10:30

İYİ Haftalar...

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere 54 gün kaldı.Bulancak’ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti ittifak çalışmasına girdi ve CHP Adayı NECMİ SIBIǒı destekleme kararı aldılar.Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Doğru aday üzerinde uzlaşmaları avantaj,yaklaşık 2 aydır sahada çalışmalarına devam Necmi SIBIÇ,İYİ Partinin desteğiyle daha da güçlenecektir diye düşünüyorum,hayırlısı olsun.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) nüfus verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye’nin nüfusu bir önceki yıla göre 1 milyon 93 bin 357 kişi artarak,82 milyon 3 bin 882’ye yükseldi. Giresun’un nüfusu ise 16 bin 519 kişi artarak 453 bin 912’ ye yükseldi. Bulancak’a gelecek olursak nüfusta köyler tarafından bir artış var ancak merkez nüfusu 1.964 kişi azalarak 42 bin 936’ya gerilemiş. Köy nüfusuyla birlikte Bulancak’ta toplam 66 bin 736 kişi yaşıyor.
Ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon artmaya devam ediyor,Ocak ayında yıllık yüzde 20,35 oldu. Enflasyonun düşmesi de ekonominin normale dönmesi de üretmeyle olur,biz tüketim kültürüne esir olduk,üretmeden olmaz! Karadeniz kirleniyor ve alarmlar veriliyor ama kimin umrunda,Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin Karadeniz Nasıl Kurtulur raporunda,ekolojik dengenin çökme aşamasında olduğu belirtildi.Rapora göre 17 ülkenin ev,tarım ve sanayi atıklarını Karadeniz’e bıraktığı ve bu nedenle Karadeniz’de ki yaşamın %87 oranında yok olduğu belirtildi. Bugünlerimizin kıymetini ileride anlayacağız ama iş işten geçmiş olacak o zamanda,doğa yarınlarımıza bırakacağımız en kıymetli hazinedir.
Bulancak’ta İlçe Emniyet müdürlüğü park ihlallerine karşı önlem almaya devam ediyor. Ocak ayında yanlış park,yaya geçidi ve kavşak içlerine olmak üzere toplamda 318 araç ve sürücüsüne ceza yazıldı. Edindiğim bilgilere göre Park yasak levhası olan yerlerde,dolmuşlar için yapılmış olan ceplerde araç sürücülerini araçlarını park etmesine müsaade edilmeyecek,Bulancaklıların bu konuda duyarlı olmalarını ve şehiriçini ve trafik akışını sıkıntıya düşürmemelerini rica ediyorum.
Komşum,aile dostum,biricik arkadaşım Cem Tulga Okay’ın vefatıyla sarsıldık,ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim,hepimizin başı sağolsun..

SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 2855’inci Günü…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30