Gazete Savaş | Yazarlar

CAMİ ve OKUL..

25 Ocak 2019, 14:03

İYİ Haftalar...


Giresun genelinde ve de Bulancak ilçesinde yaptığımız araştırmalara göre Giresun’da genelde 1490 camii, merkezde 214’e yakın cami var. Buna karşılık Giresun merkezde 80 okul var. Bulancak genelinde 186 cami var, Bulancak merkezde üç anaokulu, 10 lise, 8 ortaokul, 6 ilkokul var, bunu neden yazıyorum, Camiler boş, okullar taşımalı ve dolu, Müslümanlık oku emriyle başlar, fakat okulların on misli cami var, hala da yapma gayreti var,peki neden OKUL yapma gayreti yok, okullar taşımalı fakat 5 evin yanına cami yapılıyor ve tabii ki boş,yazıktır, emeğimize, paramıza,en önemlisi de bilim ve irfan yuvalarına. Nasıl akıllı ve kültürlü insanlar yetiştireceğiz? Dinimize gösterdiğimiz hassasiyetin yarısını okumaya (okullara) göstersek, toplumumuz çok değişir. İnşallah öyle olur.

Bulancak’ta ZİRAAT ODASI seçimleri için çalışmalar başladı, görünür de iki grup var, sonuç ne olur zaman gösterecek,bizde takipçisi olacağız. Ziraat odasının çiftçiye olan faydaları nelerdir ve neler yapılıyor onu da merak ediyorum. Göreceğiz.

Geçen gün Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Piraziz projelerini ve de bu zamana kadar yaptıklarını sırasıyla anlattı. Yapmış olduğu işler elindeki bütçenin neredeyse üç misli, takdir ede-rek teşekkürlerimizi sunduk, hırsının ve azminin önünde durulacak gibi değil, kutlarım.

Bulancak Belediyesi Fatih caddesinin tamamının aydınlatmasının sonuna gelmiş gibi. Tabii ki yapılan güzel oluyor, Bulancaklı İSKELE için çalışmaların başlamasını bekliyor. Araç PARK alanları öncelik bekliyor.
SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 2844’üncü Günü…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30