301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 11:16
 
ÖZEL İDARE.!
Osman Kıroğlu
 
 

İYİ Haftalar..

Giresun İl Özel İdaresi, Mülkiye Müfettişi tarafından yürütülmektedir. Açıkçası “Günah Keçisi” bulup bütün olayların ona yüklenmesiyle, Özel idare hizmet mi veriyor? Özel idare İktidar Partisi’nin en büyük kozu. Yani iktidardan tarafsan her türlü işin görülür. Sırasıyla Vekiller istek yapar, İl ve İlçe Başkanları istek yapar, İktidar Partili Belediye Başkanları istek yapar ve en önemlisi Valiler her işin oradan görür. Peki Memurlar ne yapar, bu istekleri yapmakla yükümlü oluyor “Günah Keçisi”.  Giresunspor’a  yardımı özel idare yapar, İmam Hatip inşaatına da Özel İdare desteği. Bunları yapan memur mu? Kum- Çakıl tesisleri, bölgemizde fazlasıyla dere var yeter ki düzgün ve oranlı kullanılsın. Kapatmak en kolay yol. Peki nerede kum- çakıl? Özel idare araçları hiçbir ilde yeterli olmamıştır. Bunun sonucu kiralama yapılır ne için? Hizmet için. Bunların kontrol sistemi de vardır ve çok kolaydır. Bu kurumun yetkilisi Validir, Hangisi olursa olsun. İnsan karalamasını maalesef çok iyi beceriyoruz. 25 yılın üzerinde hizmet verenleri böyle “onurlandırıyoruz!” Bunu en iyi Giresun yapıyor. Yabancı olsun da nasıl olursa olsun… Anlayanlara.

 

Yaz aylarının başlaması ve hava sıcaklıklarının yükselmesi ile birlikte bölgemizin değişmez kaderi olan boğulma olaylarının yaşanmaması için ciddi anlamda tedbirler almak gerekiyor. Ne yazık ki her yıl serinlemek için suya giren vatandaşlardan zaman zaman yaşanan boğulma vakaları nedeniyle kötü haberler geliyor. Böyle olumsuz ve kötü haberler almamak için, dikkatli olmak için özellikle gençleri uyarmak istiyorum. Dünyada her yıl 400 bin kişi boğularak hayatını kaybediyor. Lütfen dikkat edelim. 

 

Türkiye’de işsiz vatandaş sayısı bir ayda 275 bin kişi arttı. Bu sayı günden güne artıyor. Üniversite mezunu üç kişiden biri iş buluyor diğerleri boş, iş bulan da branşıyla ilgisiz işler. İnşallah düzelir.

 

Lütfen MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kuralına uyalım.

 

SAYGILARIMLA,

Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim.

SAVAŞ’ ımın yokluğunun 3713‘ üncü günü.

 

 
Etiketler: ÖZEL, İDARE.!,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 05.08.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı