25 Eylül 2018, 09:46 - 
Vali Sarıfakıoğulları “Ahilik Haftası” Etkinliklerine Katıldı

Vali Sarıfakıoğulları “Ahilik Haftası” Etkinliklerine Katıldı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Ahilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Hacı Abdullah Halifeyi Anma programına katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan “Hacı Abdullah Halifeyi Anma Programı” Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahilerin okunması, yapılan dualar, Hacı Abdullah Halife’nin hayatını anlatan konuşmalar ve protokol konuşmaları ile devam etti.
Hacı Abdullah Halife hazretlerinin manevi mirasını burada seslendirmek ve onu yad etmek için bir araya geldiklerini belirterek başladığı konuşmasında programa katılanları selamlayan Vali Sarıfakıoğulları “Bizim kalbimiz bir atıyor değerli kardeşlerim. Yüreğimiz bir atıyor. Aynı hedefe odaklanmış kişileriz. Elhamdülillah biz birlik ve beraberlik içinde bulunduğumuz müddetçe, devlet ve millet bir olduğu müddetçe hiçbir şeyden korkmamızın anlamı olmadığının da gücümüzün de farkına vardık. Bunu 15 Temmuz’da da adeta haykırdık. Maalesef bir darbeler tarihi vardı memleketimizde, inanın bu Aziz Millet kendine güveniyle, gücüyle ve başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ferasetiyle bu darbeler tarihini kapattık” dedi. Konuşmasının devamında; Anadolu’nun İslamlaşması noktasında manevi büyüklerimizin, Allah dostlarının, Hacı Abdullah Halife hazretleri gibi Anadolu’ya yayılmış yüzlerce gönül dostunun üzerimize çok büyük hakkı ve emeği olduğunu söyleyen Vali Sarıfakıoğulları “Görüyorsunuz hepimizi biraraya getirdi Hacı Abdullah Halife hazretleri, hepimizi kenetledi. Allah razı olsun ondan. Aradan 500 yıldan fazla zaman geçti ama Allah’ın izniyle yüzlerce, binlerce yıl daha yad edeceğiz çünkü bu bizim borcumuz. Bu sayede Osmanlı Devleti’miz bir imparatorluk haline geldi. Bu gönül dostlarının vermiş olduğu katkıyla, hem maddi manada hem de manevi manada yapmış olduğu katkılarla bir imparatorluk haline geldik. Biz niye bu kadar güçlüyüz biliyor musunuz; İşte o imparatorluğun torunlarıyız, ondan bu kadar güçlüyüz. Hacı Abdullah Halife hazretlerinin torunları olduğumuz için güçlüyüz. Mayamız sağlam Allah’ın izniyle. Allah hepinizden bin kere razı olsun. Yad etmek için biraraya geldiniz ve hepimizi biraraya getirdiniz. Aynı zamanda devlet-millet kaynaşmasına vesile oldunuz. O nedenle biz ‘Ahilik Haftası’ çerçevesinde buradaki programı, bu geleneğimizi inşallah dana nice yıllar boyu devam ettireceğiz. Devlet-Millet kaynaşmasını süreklileştireceğiz. Bir olacağız, beraber olacağız ve birbirimize sahip çıkacağız” diyerek vakfiyede emeği olan herkese teşekkür ettikten sonra konuşmasını “Özellikle hanımefendilere buradan teşekkür ediyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda onlar bu işi çok sahiplendiler ve inşallah gelecek kuşaklara bu gelenek ve adetlerimizin sahiplenmesi noktasında inşallah öncülük etmeye devam edeceklerdir. Tekrar hayırlara vesile olsun buluşmamız” diye tamamladı.
Konuşmasına “Hacı Abdullah Halife’yi hem analım, hem de anlayalım” diyerek başlayan Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın, bu coğrafyanın tesadüfen seçilmiş bir coğrafya olmadığını söyleyerek “Hacı Abdullah Halife’yi anlamanın bize ve topluma faydası olacaktır. Hacı Abdullah Halife gibilerin oturdukları yerler yaptıkları işler tesadüf değildir, Mutlaka bir sebebi vardır. Hacı Abdullah Halife ve O’nun gibiler bu yerlerin bekçileridir. Diğer bir ifadeyle bu coğrafyanın çivisidir. Bizimde bu değerlere hizmet etmemiz ayrı bir önem taşıyor. Bu törenin düzenlenmesinde başta Tekke Köyü ve Tuğlacık Köyü sakinleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30