24 Eylül 2018, 09:57 - 
“Ben Bir Bilim İnsanıyım” Projesi Açılış Töreni Yapıldı

“Ben Bir Bilim İnsanıyım” Projesi Açılış Töreni Yapıldı

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamındaki “Ben Bir Bilim İnsanıyım” isimli projesinin açılış töreni gerçekleşti.

Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen tören, Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, TÜBİTAK gözlemcisi Prof. Dr. Mehmet Küçük ve Bulancak ilçe protokol üyeleri ile proje ortağı kurum ve kuruluşlardan akademisyen ve temsilciler, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, proje ortağı kurum ve kuruluşlardan akademisyen ve temsilciler,öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı; bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan bir programdır.Proje faaliyetleri olarak 23 farklı atölye çalışması, söyleşiler ve yarışmalar gerçekleştirilecektir. Katılımcılar Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji Alanları, Tarımsal Bilimler ile Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında çalışmalar yapacaklardır.
Projede öğrenciler atölye çalışmalarına katılırken, 100 öğretmenimiz de STEM, Oyun Yoluyla Öğretim, Girişimcilik, Robotik ve Kodlama atölyelerinde eğitim alacaklardır. Proje süresince öğrencilerimizin hazırladığı “Zaman Yolculuğu” adlı tiyatro gösterisi de ilkokul ve ortaokul öğrencilerine farklı günlerde gösterim yapılacaktır. İlçenin sanayi esnafı ile teknolojinin iş hayatındaki yeri ve teknolojik gelişmeler üzerine söyleşiler yapılacak, öğrencilerin araştırmacı ve girişimci yönlerini geliştirme amaçlı yarışmalar düzenlenecektir.
Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan proje, Bahçeşehir Üniversitesinin yansıra Bulancak Belediyesi, Bulacak İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Bulancak Ticaret ve Sanayisi Odası da destek vermektedir.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30