21 Eylül 2018, 10:28 - 
Çocuklar Milli Ve Manevi Değerleri Kazanacak

Çocuklar Milli Ve Manevi Değerleri Kazanacak

Giresun İl Müftülüğü 4 – 6 Yaş Kur’an Kurslarında görev yapan Kur’an Kursu öğreticilerinin mesleki yeterliliklerinin artırılması için hizmet içi eğitimler düzenliyor.

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Dönemi 4 – 6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticilerine Yönelik Eğitim Seminerleri kapsamında Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Oğuz Serdar Kesicioğlu sunum gerçekleştirdi. Doç. Dr. Kesicioğlu, 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerinin formasyon bilgilerini geliştirmek için eğitim semineri düzenlediklerini ifade ederek, “Bu dönem çocukların gelişim ve bireysel farklılıkları dikkate alınarak, çocuklara zengin çevre fırsatları sunan, motor, bilişsel, bedensel ve duygusal gelişimi gibi tüm gelişim alanlarını ilerletmesine fırsat veren ve çocuğun ilkokula hazır başlamasını sağlayan bir eğitim sürecidir. Çocukların gelişimlerinin ve öğrenmelerinin çok hızlı olduğu bu dönemde verilecek eğitimin rastlantıya bırakılması oldukça yanlış bir tutum olacaktır. Bu nedenle çocuğa iyi planlanmış eğitimsel bir çevrenin sunulması önem taşımaktadır” dedi. Toplumun temel yapısını oluşturan sosyal, kültürel, ekonomik ve politik özelliklerin eğitim yoluyla kazandırılacağını ifade eden Kesicioğlu,“Kaliteli, sağlıklı ve istenilen özelliklere sahip kişilerin yetiştirilmesi için, eğitime erken çocukluk döneminde başlanılmasının gerekliliği bilinmektedir. Öğreticilerin çocuğa verecekleri eğitimin verimli olabilmesi, bu dönem çocuğunun gelişimsel özelliklerine uygun özel öğretim yöntemleri dikkate alınarak eğitim planlarının hazırlanmasını ve uygulanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle eğiticilere 36-72 aylık çocukların eğitim programları ve öğretim yöntemleri hakkında talepleri doğrultusunda bilgiler verdik. Okul öncesi eğitim dönemi, bireyin en hızlı geliştiği ve uyaranlara en açık olduğu dönemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bloom’un zihinsel gelişimle ilgili yaptığı çalışmalara göre 17 yaşına kadar olan gelişimin yüzde 50’si dört yaşına, yüzde 30’u dört yaşından sekiz yaşına kadar, yüzde 20’si ise sekiz yaşından 17 yaşına kadar oluşmaktadır” ifadelerini kullandı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30