21 Eylül 2018, 10:20 - 
“Hayatımı Eğitime Adadım, Son Nefesime Kadar Çalışacağım”

“Hayatımı Eğitime Adadım, Son Nefesime Kadar Çalışacağım”

Giresun’un Piraziz İlçesi’nden, eğitim imparatorluğuna giden ilham verici yaşam öyküsünü “Hayatım Eğitim” kitabında paylaşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, genç kuşaklara örnek olacak nitelikteki başarı öyküsünde, sıfırdan başlayarak bugünlere nasıl geldiğini anlatıyor.

Çocukluğundan başlayarak bugüne kadarki anılarını “Hayatım Eğitim” kitabında toplayan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, kitabında genç kuşaklara örnek olacak başarı hikâyesini paylaştı. Uğur Dershanesi’yle başlayan başarı yolculuğunu kitaplaştırma serüvenini İhlas Haber Ajansı’na anlatan Yücel, hayatını eğitime adadığını, eğitimden başka bir işi olmadığını ve son nefesine kadar bu alandaki çalışmalarını yürüteceğini söyledi. Yücel, Giresun’un Piraziz İlçesi’nden başlayarak anlattığı hayat hikâyesinde; köyde doğup, büyüyen, ilkokul ve ortaokulunu köyde okuyan bir çocuğun, bugünkü durumuna gelişinin gelecek nesillere örnek olmasını dilediğini aktardı. İlk ve ortaokulu köyde okuyan bir çocuğun başarısı Eğitim alanındaki deneyim, bilgi ve tecrübesini kitaplaştırarak, gelecek kuşaklara aktarması konusunda çevresinden oldukça baskı gördüğünü ifade eden Enver Yücel, “Kırk yıldan fazla anaokulundan yükseköğretime kadar eğitim hayatının içerisindeyim. Türkiye’de ve yurtdışında okullarım, üniversitelerim var. Eğitim alanında epeyce bir deneyimim ve geçmişim oldu. Eğitim girişimciliğim bugün dünyanın hemen hemen birçok yerinde konuşulan bir hale geldi. Köyde doğup, büyüyen, ilkokul ve ortaokulunu köyde okuyan bir çocuğun bugünkü bu durumlara gelişini gelecek nesillere aktarmam, özellikle de birikimlerimi ve nasıl başardığımı anlatmam hususunda bu kitabın artık yazılması gerektiği konusunda çevremden çok baskı aldım” dedi. “Hem okudum hem okuttum hem de öğrendim” Bugünkü başarısında nerden nereye nasıl geldiğini aktaran Yücel, “Lise son sınıfta gittiğim Uğur Dershanesi’nin bir, iki yıl sonra ortaklarından biri oldum. Dershane Laleli’de iki odalı bir yerdi. Şu anda dünya üzerinde üniversiteleri ve çeşitli yerlerde eğitim merkezleri olan büyük bir grup haline geldik. Tabi bunları yaparken kırılma noktamız da oldu. Eğitim ile bu kadar ilgilenirken dünyayı gezdik ve gördük. Bir insanın, bir topumun ve bir ülkenin gelişmesinin en önemli lokomotifinin eğitim olduğunu anladım. Bu bakımdan daha iyi olma ve daha iyi işler yapma konusunda hem fikir olmuş olduk. Bir taraftan da hem okudum hem okuttum hem de öğrendim. Öğrendiklerimi de ülkemde uygulamaya çalıştım. O günlerden bu günlere geldik” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30