20 Eylül 2018, 10:24 - 
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “ Kulüplerin sorunlarının takipçisiyiz”

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “ Kulüplerin sorunlarının takipçisiyiz”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu bakanlık olarak kulüplerin mali, idari ve sportif sorunlarını yakından takip ettiklerini belirtti

Bakan Kasapoğlu,konu ile ilgili sözlerine şöyle devam etti:
"Futbolumuzda on yıllardır yaşanan mali sıkıntıların aşılması noktasındaki gerçek sorunun üretim ve denetimdeki sıkıntılar olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda bu sorunların aşılmasının üretimin ve denetimin önemsenerek mümkün olacağına inanıyoruz. Yabancı sınırı ve benzeri konular federasyonumuz ve kulüplerimizin karar vereceği teknik konulardır. Bakanlık olarak Türk futboluna bakışımız daha makro ve stratejik düzeydedir.
Sporun her branşında olduğu gibi futbolda da hem antrenör ve hem de diğer yetişmiş spor elemanları konusunda büyük bir açığımız mevcuttur. Biz Türkiye’nin sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni ufuklara yürüdüğü bu yeni dönemi bir insana yatırım dönemi olarak görüyoruz.
Amacımız insanımıza yatırım olunca, gençlerimizi de bu işin tam ortasında algılamak gerekiyor. Meseleye böyle bakınca futbolumuzun, yani kulüplerimizin altyapılarının ne kadar önemli olduğu da ortaya çıkıyor.
Kulüplerimizin alt yapılarından dünya çapında başarılı sporcuların yetiştiği, kuruluş amaçlarına uygun şekilde sporu tabana yayan, sporcu yetiştiren bir yapıda olması gerekiyor.
Ama daha önce kulüplerimizin sürdürülebilir mali ve idari bir düzene kavuşması, Türk futbolunda istikrarın yakalaması gerekiyor. Bakanlık olarak Türk futbolunun daha iyi noktalara gelebilmesi için gereken tüm adımları atmaya hazırız."YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Spor HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
BEDELLİ.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30