20 Eylül 2018, 09:59 - 
Gaziler Günü Bulancak’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Gaziler Günü Bulancak’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü , Cumhuriyet Başsavcısı Can Burak Sucuoğlu, , Jandarma komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, idari amirler etkinliğe katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinlik çelenk sunumu ve Gaziler Derneği Başkanı Dursun Ali Beyaz’ın konuşması ile devam etti.
Gaziler Derneği Başkanı Dursun Ali Beyaz konuşmasında; “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Başsavcım ve eli öpülesi Gaziler… Gaziler günü canlarını bu aziz ulusa adayan tüm gazilere kutlu olsun. Bizi bu mutlu günle onurlandıran herkese şükranlarımızı sunarız. Dün olduğu gibi bugünde aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bizim için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Gaziliğin millet ve devlet nezdindeki en büyük önemi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından Gazilik unvanı tevcih edilmesi üzerine söylediği şu ifadelerde yer almaktadır. “Milli bağımsızlığımızı, vatanın milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizin, can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükranlarımızı ifade etmek milli görevimizdir.” Gazi Atatürk’ün bu sözleri gazilerimizin tescil edilmiş en büyük gurur ve teminatıdır. Aynı zamanda Atatürk’ün vaziyeti olarak kabul edilmelidir. Bugünde bizlerle beraber olarak mutluluğumuzu paylaşan sizlere tüm gaziler adına teşekkür ederim. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımı sunarım.” dedi.
Gazi Derneği ziyareti ve Öğretmenevindeki ikramlarla son buldu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
PROGRAMSIZ EĞİTİM..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30