19 Eylül 2018, 10:27 - 
Giresun İzcileri Muğla Köyceğizde Kamp Düzenledi

Giresun İzcileri Muğla Köyceğizde Kamp Düzenledi

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı 2018 yılı proje teklif çağrısı kapsamında Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI’nın talimatı ile Giresun Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan ve Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütmekte olan “Doğa Bağımlılıkla Mücadele Ediyor” isimli proje kapsamında Muğla Köyceğiz Toparlar Köyü Kamp Alanında Giresun İzcileri kulüp kampı düzenledi.

Kampa 14-24 yaş arasında 90 genç ile izci liderleri, izci gönüllüleri ve teknik ekip katıldı. Kampta Giresun İl Sağlık Müdürlüğü ilkyardım eğitmenleri tarafından İlk Yardım Eğitimi, İzci Liderleri tarafından izcilik eğitimleri gerçekleştirildi.
Muğla Köyceğiz kampının gerçekleştirilmesi amacıyla programa; Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı, Giresun Üniversitesi Rektörlüğü, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye İzcilik Federasyonu ve Köyceğiz Kaymakamlığı destek verdi.
Doğa Bağımlılıkla Mücadele Ediyor isimli proje kapsamında; toplum içinde sağlıklı düşünebilen ve olumlu ilişkiler kurabilen gençler yetiştirilmesine yardımcı olmak. Bilinçli teknoloji kullanımına yardımcı olmak. Toplumsal ve kişisel gelişimde ailenin önemini vurgulamak.
Çocuklara ve gençlere izcilik yoluyla ekran bağımlılığı, madde bağımlılığı, aile içi iletişim, ilk yardım ve afet bilinci eğitimlerini vermek. Gençlerin girişimci ruhunu güçlendirmek. Gençleri topluma hizmet eden ve sosyal projelere gönüllü katılımın sağlayan bireyler olarak yetiştirmek. Doğada izcilik eğitimleri ve teknik bilgilerinin uygulamalı verilmesi amaçlanmaktadır.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30