19 Eylül 2018, 10:21 - 
Vali Sarıfakıoğulları’nın Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Vali Sarıfakıoğulları’nın Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 2018–2019 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi ; “Eğitim Öğretime verilen uzun bir aranın ardından 17 Eylül Pazartesi günü, yeni bir Eğitim-Öğretim Yılına başlamanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Hiç kuşkusuz ki aile ortamımızdan sonra hayatımıza yön veren, geleceğimizi şekillendirdiğimiz en önemli basamaklardan biri de okul hayatımızdır.
Sadece çocuklarımızın ve gençlerimizin değil ülkemizin ve milletimizin geleceğine de okullarımızda verilen eğitim yön verecektir.
Milletleri yücelten ve ileri seviyelerde ülkeler arasında yer almasını sağlayan onların eğitimdeki başarısı ve aldığı kaliteli eğitimdir.Bu ülke için yapacağımız en önemli yatırım çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan yatırımdır. Onları ne kadar iyi yetiştirebilirsek, ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar aydınlık ve müreffeh olacaktır.
Eğitimin ne kadar önemli olduğunu, bu alanın hiçbir zaman boş bırakılmaması gerektiğini, eğitim çağındaki çocuklarımıza ve gençlerimize devlet ve veliler olarak sahip çakmamız gerektiğini, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak yaşadığımız hain darbe girişiminde acı bir tecrübe olarak yaşamış olduk.O gece; Aziz Milletimizin feraseti ve kahramanca mücadelesiyle bertaraf edilen hain darbe girişimi sırasında Devletimizin bekası için meydanları dolduran milyonlarca iman ve inanç dolu yürek, Demokrasimize ve Millet İradesine sahip çıkmıştır.Bu nedenle gençlerimizi; milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven, bilgili, bilinçli, çevreyi ve doğayı koruyan, doğru düşünen ve sağlıklı karar verebilen bir ruh ve beden sağlığına sahip bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefimizdir.
Yine üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi de geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımız ve gençlerimizin güvenli bir ortamda eğitim almasını temin etmektir. Bu konuda emniyet ve jandarma teşkilatlarımız sorumluluk bölgelerinde, okullarla ilgili genel güvenliğin sağlaması için gerekli güvenlik planlamasını yapmış, uygulamaya başlanmıştır. Okul içi ve çevresinde alınacak güvenlik önlemleri ile ilgili kararlar kesintisiz ve tavizsiz olarak uygulanacaktır.
Bu tedbirlerin yanında; İlimizde eğitim-öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek, en üst seviyeye ulaştırmak için tamamlanan, devam eden önemli yatırımlarımız bulunmaktadır. Evlatlarımıza en nitelikli eğitim ve öğrenimi verebilmek için eğitim çıtamızı sürekli yüksek tutarak, Giresun’umuz için çaba sarf etmeye önceki yıllarda olduğu gibi devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2018–2019 Eğitim-Öğretim Yılının; tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diyorum.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
BEDELLİ.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30